Jaké jsou účinky kravského mléka na ženské tělo?

Jaké jsou účinky kravského mléka na ženské tělo? Zdroj: Shutterstock.com

Už od mateřské školky jste jistě slyšela, že byste měla vypít alespoň sklenici kravského mléka denně, protože je to zdravé. V dospělosti však zjišťujete, že lidé kolem vás nahlížejí na konzumaci výrobků z kravského mléka velmi různorodě. Co je pro vaše tělo skutečně dobré? Pojďme si říct, jakým způsobem pravidelné pití mléka ovlivňuje ženské tělo.

Problémy s akné

Pravidelné pití kravského mléka může způsobit zvýšenou tvorbu akné. Mléko obsahuje D-galaktosu, což je látka vznikající rozkladem laktózy, u které je prokázáno, že je zánětlivá. Pokud chcete omezit tvorbu akné, ale mléka se nechcete vzdát, jako alternativu k pití kravského mléka raději konzumujte zakysané mléčné výrobky - třeba bílý jogurt nebo kefír.

Nepříjemné nadýmání

Mezi každodenním pitím kravského mléka a nadýmáním existuje silná spojitost. Podle certifikované výživové poradkyně Michelle Becknerové může dojít k nadměrnému nadýmání proto, že vaše tělo obtížněji zpracovává kravské mléko. "Dokonce, i když si ráno dáte půl deci mléka do kávy, můžete mít kvůli tomu po celý den pocit nafouknutého břicha," říká Becknerová. Pokud se chcete pocitu nadýmání vyhnout, je podle této výživové poradkyně dobrou alternativou sójové nebo jiné rostlinné mléko.

Zdroj: Shutterstock.com

Nerovnováha střevní mikroflóry

V regálech obchodů je k dispozici vysoce pasterizované a zpracované kravské mléko, které obsahuje dobré i špatné bakterie. To může vést k nerovnováze střevní mikroflóry, která často způsobuje dlouhodobé problémy se zažíváním. Můžete se setkat i s dalšími negativními projevy, a to především migrénami.

Pomoc při hubnutí

Dobrou zprávou je, že pití kravského mléka je skvělým pomocníkem při hubnutí. Podle odborníka na sportovní výživu Paula Saltera mají pouhé tři sklenice mléka denně vyšší vliv na spalování tuku v ženském těle. Tedy za předpokladu, že se budete zdravě stravovat a pravidelně cvičit.

Zdroj živočišných bílkovin

Kravské mléko je plnohodnotným a vysoce kvalitním zdrojem živočišných bílkovin, které jsou pro naše tělo nesmírně důležité. Tyto bílkoviny jsou podobné bílkovinám lidského těla. Navíc v sobě zahrnují všechny esenciální aminokyseliny v poměrech, které naše tělo potřebuje.

Zdroj: Shutterstock.com

Udržování svalové hmoty

Mléko je ideálním nápojem pro ženy, které se věnují silovému cvičení. Kravské mléko byste měla pít ihned po cvičení. Druh bílkovin, který je v mléce obsažen, podpoří vaše výkony už během posilování a rovněž má vliv na obnovu, vytváření a udržování vaší svalové hmoty. "Živočišné bílkoviny, které mléko obsahuje, dokážou být lidským tělem velmi rychle vstřebány. Proto hrají důležitou roli při růstu svalů," vysvětluje výživová poradkyně Jacinda Roachová.

Důležité živiny

Kravské mléko je bohaté na živiny, jako jsou sacharidy, bílkoviny a tuky, obsahuje také některé důležité vitaminy a minerály. Jmenujme především vápník, vitamin D, draslík a vitamin B12. Právě pití mléka je nejjednodušší způsob, jak do svého těla co nejrychleji dostanete vápník. "Mnoho lidí si myslí, že je snadné získat vápník také z jiných potravin. Pravdou je, že byste museli sníst třeba deset šálků listového špenátu, abyste do svého těla přijali stejné množství vápníku, jako obsahuje jedna sklenice kravského mléka," uzavírá sportovní výživová poradkyně Amy Goodsonová.

Autor:
Publikováno: 7. 2. 2018 09:16 Nahlásit obsah
Loading...