Jaké nemoci se skrývají pod akné?

Jaké nemoci se skrývají pod akné? Zdroj: Shutterstock.com

Akné nám o stavu našeho těla a životosprávě dokáže hodně říci. Tělo je rozděleno do několika „oblastí“ a výskyt akné na těchto místech je spojen s různými problémy či nemocemi.

Máme zde pro vás podrobný popis těchto oblastí, kde se akné může vyskytovat a co se pod tím skrývá za nemoc.

FOTO: Creativityexplosion.com

Oblast 1 – hormony

Pokud máte akné na bradě a krku, značí to problém s nadledvinkami. Další příčinou může být stres nebo nadměrná konzumace cukru.

Oblast 2 a 3 - vysoká zátěž

Akné v oblasti ramen znamená, že jste pod velkým stresem a máte oslabenou imunitu. Měli byste více relaxovat, odpočívat a užívat si života.

Oblast 4 – problémy s trávením

Hruď posázená pupínky naznačuje, že konzumujete velké množství nezdravého jídla nebo vás trápí zažívání. Vysaďte fastfoody a do svého jídelníčku přidejte biopotraviny.

Oblast 5 a 6 – chybí vám vitamíny

Pokud vás trápí akné na těchto místech, pravděpodobně vám chybí některý vitamín. Zkuste do svého jídelníčku zařadit více ovoce a zeleniny.

FOTO: Shutterstock.com

Oblast 7 – vysoká hladina cukru

Akné v oblasti břicha je způsobeno vysokou hladinou cukru v krvi. Vyhněte se proto rafinovanému cukru a zkuste raději cukr přírodní v podobě ovoce.

Oblast 8  - osobní hygiena nebo pohlavní choroby

V této intimní oblasti jste si akné přivodili pravděpodobně nevhodnou hygienou. Pokud vás trápí akné, ale k tomu i nepříjemné svědění, může to být příznakem pohlavní choroby a v tomto případě navštivte lékaře.

Oblast 9 a 10 – alergie nebo kožní problémy

Akné na bocích a v horní části nohou naznačuje alergii na kosmetiku nebo čisticí prostředky, které používáte. Akné v této oblasti může být způsobeno i podrážděnou pokožkou v důsledku depilace či holení.

Oblast 11 a 12 – špatné trávení a nervový systém

Je to oblast celých zad. Pokud máte akné v této části těla, naopak konzumujete příliš mnoho nízkokalorických potravin nebo máte nedostatek spánku.

FOTO: Shutterstock.com

Oblast 13 a 14 – opět trávení

I v tomto případě za akné může špatná strava a trávicí problémy. Zkuste změnit stravu a uvidíte, že akné zmizí!

Vaše tělo je odrazem vašeho zdraví. Nepodceňujte projevy, které vaše tělo vysílá. Dokáže vám toho hodně povědět! 

Autor:
Publikováno: 2. 10. 2016 21:52 Nahlásit obsah