Je úžasný a přitom tak krásně voní, aneb vyrobte si olej z růží!

Je úžasný a přitom tak krásně voní, aneb vyrobte si olej z růží!

Jaro a obzvláště léto je ještě v nedohlednu, ale to neznamená, že vás nemůžeme navnadit na skvělý tip, jak si vyrobit vlastní olej z růží vypěstovaných na zahrádce. Pořádně si prostudujte kroky postupu, ať si můžete s prvními růžemi růžový olej hned vyrobit. Uvidíte, že si ho vaše pokožka zamiluje.

Krok 1: Vyberte ze zahrady ty nejvoňavější růže, na které nebyly použity pesticidy. Pokud jsou na růžích kapky rosy, nechte kapky oschnout.

Krok 2: Plátky růží naskládejte do sklenice a zalijte sladkým mandlovým olejem (nebo jiným olejem, záleží na vás), tak aby byly zcela ponořené.

Existuje mnoho různých druhů olejů, ze kterých si můžete vybrat. Olivový olej, sladký mandlový olej a slunečnicový olej jsou oleje, které obsahují antioxidanty a zdravé mastné kyseliny a krom toho jsou snadno k dostání, proto jsou na výrobu růžového oleje nejlepší.

Krok 3: Nezavíčkovanou sklenici vložte do jogurtovače. Otevřená sklenice umožní odpařovat vlhkost. Zapněte jogurtovač a sklenici v něm nechte po dobu 48hodin. Víko jogurtovače by mělo být zavřené. Je třeba ho dvakrát za den otřít, protože plátky růže obsahují relativně mnoho vody, která následně kondenzuje v jogurtovači.

Po dvou dnech sklenice s olejem změní barvu a bude příjemně vonět po růžích.

Extra tipy:

  • Pokud nemáte růže, můžete použít i jinou květinu, nejvhodnější substitut růže je pelargonie vonná.
  • Pokud chcete, aby růžový olej byl koncentrovanější, stačí pouze, abyste kroky postupu několikrát za sebou zopakovali.
Autor:
Publikováno: 22. 1. 2016 11:46 Nahlásit obsah
Loading...