Jedenáct druhů ovoce a zeleniny, díky kterým bude vaše pleť opět zdravá a plná síly

Jedenáct druhů ovoce a zeleniny, díky kterým bude vaše pleť opět zdravá a plná síly Zdroj: Shutterstock.com

Všichni víme, že konzumace velkého množství ovoce a zeleniny je pro naše celkové zdraví velmi prospěšná, ale věděli jste, že se tyto potraviny také podílí na tom, jak vypadá naše pokožka? A věděli jste také i to, že některé druhy ovoce jsou pro naši pleť obzvláště šetrné a vhodné?

Proto pro vás dnes máme seznam 11 druhů ovoce, které byste měli zařadit do svého jídelníčku, pokud chcete, aby byla vaše pleť zdravá a zářivá. Na druhu stranu, kdo by nechtěl, že?

Borůvky

Tento „modrý zázrak“ je považován za obrovskou nutriční bombu. Je to totiž fantastický zdroj antioxidantů, jsou také bohaté na vlákninu a na vitamín A a C, což jsou látky, které s vaší pletí udělají doslova divy.

Jablka

Jablko je již taková klasika, ovšem ne zcela bez důvodu! Proto, aby vaše pleť byla mladistvá, volte odrůdu s názvem „Red Delicious“, který obsahuje nejvyšší podíl kolagenu, který podporuje pružnost pokožky.

Zdroj: Shutterstock.com

Vodní meloun

S příchodem léta se na pulty obchodů dostává konečně i tato pochoutka. Vodní meloun je sladký, osvěžující druh zeleniny, i když se spíš tváří jako ovoce, a je tvořen z téměř 90 % vodou. Právě ta dokáže naši pleť i pokožku hydratovat zevnitř, což v létě potřebujeme ze všeho nejvíc.

Banány

Banány jsou jedním z nejlepších zdrojů draslíku a minerálů, které jsou nezbytné pro udržení rovnováhy vlhkosti v naší pokožce. Velmi suchá kůže je klasickým příznakem toho, že nám chybí právě draslík, proto zkuste do vašeho jídelníčku zařadit i banány, které konzumujte nejlépe denně.

Ananas

Ananasy se v některých kulturách používají jako léčivá rostlina již řadu let. Je to totiž ovoce, o kterém je známo, že obsahuje enzym zvaný bromelain, který bojuje proti zánětům a nepříjemným otokům kůže.

Papája

Papája je ovoce, které obsahuje vitamín A a enzym papain, který pomáhá rozkládat neaktivní proteiny a zbavuje naši pokožku odumřelých kožních buněk.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 16. 6. 2017 10:04 Nahlásit obsah