Jezte dva banány denně a zbavte se konečně neduhů!

Jezte dva banány denně a zbavte se konečně neduhů!

Především teď v létě na nás ze všech stran vyskakují různé "stoprocentně účinné" diety, které musíte vyzkoušet. Tak se tak ptáme, kdy lidé konečně pochopí, že ten zázrak v podobě hubeného a zdravého těla leží ve zdravé životosprávě a v pohybu? Neváhejte a zařaďte do svého jídelníčku banány. Proč?

Banány jsou takovým zázrakem přírody, jedná se totiž o jedny z nejléčivějších a nejvýživnějších plodů na světě. Tím, že je budete pravidelně konzumovat, si ušetříte spoustu nepříjemností a trápení.

Energie

Pokud sníte dva banány, napumpujete své tělo energií na 90 minut intenzivního cvičení. Obecně jsou banány plné vitamínů, minerálů a mají nízký glykemický index, což z nich dělá pořádnou energetickou bombu. Draslík navíc zabraňuje křečím po cvičení.

Krevní tlak

Díky nízkému obsahu solí a naopak vysokému obsahu draslíku jsou banány skvělým lékem na vysoký krevní tlak a ochranou před mrtvicí a infarktem. 

Střevní potíže

Trápí vás zácpa nebo průjem? S banány na ně můžete zapomenout! Obsahují totiž pektin, který napomáhá trávení a odstraňuje těžké kovy a toxiny z těla. Taktéž působí jako přírodní probiotikum a vytváří přátelské bakterie ve střevech. Pohyby střev jsou normalizovány vysokým množstvím vlákniny. A navíc banány ještě sklidňují zažívací ústrojí a při průjmu pomáhají obnovit vyplavené elektrolyty.

Pálení žáhy

Banány vám jako přírodní antacid napomohou i od nepříjemného pálení žáhy. Poskytují totiž úlevu od překyselení. 

Anémie (chudokrevnost)

Díky vysokému obsahu železa banány zmírňují chudokrevnost a posilují krev.

Zdroj fotografie: youtube.com

Deprese

Vysoký obsah aminokyseliny tryptofanu, který se poté v těle přetváří na serotonin, zmírňuje deprese. Serotonin je totiž hormon štěstí, který zlepšuje náladu a naopak potlačuje nepříjemné pocity. 

Vitamín B6

Tento vitamín chrání před cukrovkou druhého typu, posiluje nervovou soustavu, napomáhá při hubnutí, redukuje otoky a tvoří bílé krvinky, které posilují imunitu. Navíc vám vitamín B6, draslík a hořčík pomohou vypořádat se s nedostatkem nikotinu při zbavování se zlozvyku kouření.

Kožní problémy

Máte vyrážku, kousl vás bodavý hmyz nebo vás trápí bradavice? Všech těchto neduhů se lehce zbavíte, když postižené místo potřete vnitřkem banánové slupky.

Vápník

Vysoký obsah vápníku pomáhá tělo chránit před rakovinou ledvin, řídnutím kostí nebo před skvrnitou degenerací - očním postižením.

Jak můžete vidět, banány jsou neuvěřitelně prospěšné, tak šup jeden oloupat a dobrou chuť, dlouhý život a sbohem nemocím!

Autor:
Publikováno: 24. 6. 2016 14:06 Nahlásit obsah