Když uvidíte na zápěstí něco podobného, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc!

Když uvidíte na zápěstí něco podobného, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc! Zdroj: http://creativityexplosion.com/

Ruce jsou tou části těla, se kterou pohybujeme v podstatě neustále, a právě zranění v těchto partiích patří mezi ty nejčastější. Zpravidla to bývá zranění zápěstí, existují však i další, které mohou být mnohem horší.

Mohou nastat v důsledku zánětu, zlomené kosti, infekce, abnormálního výrůstku, cysty a v neposlední řadě také nádorů. Avšak ne každé zranění musí být hned vážné. Je však důležitě naučit se dávat si pozor na příznaky a vědět, kdy je zapotřebí návštěva lékaře.

Nebezpečná onemocnění: 

Tendosynovitida

Tendosynovitida je zánět synovia, které obklopuje šlachu a je naplněno vodou. Zánět je obvykle způsobem traumatem či stresem a většinou postihuje lidi, kteří jsou podrobeni velmi těžkému psychickému vypětí.

De Quervainova nemoc

Pacienti s tímto syndromem mají bolestivé šlachy na zápěstí. Můžete je vidět na zadní straně ruky, když narovnáte prsty. Je to především postižení šlach svalů palce, což má za následek omezený pohyb v této oblasti. Často bývá toto onemocnění způsobeno chronickým přetěžováním zápěstí a ruky.

De Quervainova nemoc Zdroj: www.chirurgie-ruky.info

Lipomy

Lipomy jsou benigní nádory v oblasti zápěstí a obvykle vznikají v podkožní tukové tkáni. Lipomy bývají zpravidla doprovázeny bolestmi a zvýšenou citlivostí. Ve většině případů se objevují u mužů a u lidí, kteří trpí obezitou.

Autor:
Publikováno: 8. 2. 2017 11:25 Nahlásit obsah