Když vaše tělo volá o pomoc: Osm signálu, že do sebe dostáváte opravdu málo vody!

Když vaše tělo volá o pomoc: Osm signálu, že do sebe dostáváte opravdu málo vody! Zdroj: Shutterstock.com

Bez vody není život. Každá živá bytost na planetě ji potřebuje. Pomáhá tělu správně fungovat, ale nezapomínejte, že voda hydratuje tělo jen v případě, když konzumujete čistou vodu.

Džusy, čaje, energetické nápoje, káva a jiné kofeinové nápoje nenahrazují vodu. Kromě toho, energetické nápoje a káva obsahují kofein a ten, jak víme, naopak tělo dehydratuje.

Zdroj: Shutterstock.com

Správné množství vody v těle dokáže upravit tělesnou teplotu a zlepšít trávení. Čerstvá čistá voda odplaví toxiny ven z těla a doplní tělu potřebné tekutiny.

Pokud máte ve vašem těle vody nedostatek, tělo vám dává těchto 8 jasných signálů:

Frekvence močení

Zdravý člověk pravděpodobně chodí 6–7x denně. Nicméně, toto číslo je u každého člověka jiné, protože každý vypijeme jiné množství vody.

Pokud však chodíte pouze 2–3x denně, zvažte, jestli je vše v pořádku. Nedostatečný příjem vody ovlivňuje funkci ledvin, což znamená, že nejste schopni odstraňovat nečistoty z těla ven.

Suchá pokožka

Zdravá kůže znamená dostatek vody. Nemůžete čekat, že vaše pokožka bude vypadat krásně a hladce, když nebudete pít dost vody. Musíte ji pořádně hydratovat, abyste zabránili vysušování.

Pokud tedy používáte tuny hydratačních krému a i přesto je vaše pokožka stále suchá, vaše tělo přímo prahne po vodě. Měli byste vypít sklenici vody každou hodinu, tím udržíte hydrataci na optimální úrovni. Uvidíte, jak se vaše pleť i pokožka zlepší a rozzáří.

Zdroj: Shutterstock.com

Bolesti hlavy

Dehydratace je jednou z hlavních příčin bolestí hlavy. Tento typ bolesti je ale jiný, než běžné bolesti hlavy. A jaký je rozdíl? Bolesti hlavy způsobené dehydratací se stupňují, pokud se pohybujete.

Není tedy prakticky možné, abyste se sklonili, nebo se hýbali nějak rychle. Pokud vás takto hlava bolívá často, měli byste zvýšit příjem čisté vody. Jakmile pocítíte, že se tyto bolesti blíží, okamžitě vypijte sklenici vody.

Dávejte si také pozor na to, kolik vody vypijete najednou. Vodu byste měli konzumovat v průběhu celého dne.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 14. 10. 2016 12:45 Nahlásit obsah