Kojit či nekojit? Výzkumy mají jasno!

Kojit či nekojit? Výzkumy mají jasno! Zdroj: Shutterstock.com

Určitě jste si také všimly, že v posledních několika letech, se začíná čím dál častěji objevovat fakt, že žena, ať už z jakéhokoliv důvodu, své novorozené miminko nekojí. Dokonce to k roku 2016 dělalo celou polovinu právě narozených dětí.

Pochopitelně jsou na trhu opravdu skvělé náhražky mateřského mléka, jenže navzdory veškerým teoriím přišel UNICEF s novou zprávou.

Provedl několik výzkumů na toto téma a přišel s tím, že ačkoliv existují teorie, že jsou umělé výživy stejně tak prospěšné, mateřské mléko je nenahraditelné a není nic lepšího, co byste svému dítěti mohla dopřát.

Zdroj: Shutterstock.com Podle UNICEFU by každá matka měla své dítě kojit minimálně šest měsíců po narození, protože výzkumy poukazují také na to, že děti, které jsou kojeny, mají dokonce větší šanci na přežití a mají mnohonásobně lepší imunitu než děti, které jsou uměle dokrmovány.

Výzkum také odhalil, že pokud dítě není nakojeno do hodiny po narození, zvyšuje se zde riziko vzniku různých nemocí a v krajních případech i úmrtí během prvních měsíců, které bývají pro novorozence ty nejkritičtější, až o neuvěřitelných 40 %. Ty děti, které matka nakojí až po více než 24 hodinách mají riziko úmrtí během prvních měsíců života dokonce až 80 %.

Zdroj: Shutterstock.com Kojení však není prospěšné jen pro dítě, ale díky kojení se u matky sníží riziko vzniku rakoviny vaječníku a také prsou, navíc propojení mezi matkou a dítětem je mnohem silnější.

Jaký názor na kojení máte vy? Podělte se s námi o názory v komentářích!

Autor:
Publikováno: 6. 3. 2017 13:50 Nahlásit obsah