Koktejl zdraví v podobě syrového česneku a medu

Koktejl zdraví v podobě syrového česneku a medu

Česnek je už dávno jednou z nejpopulárnějších surovin v téměř každé světové kuchyni. Díky tomu, že je doslova nabitý vitamíny, vápníkem, selenem a dalšími prospěšnými látkami, je česnek i přes svůj nelahodící zápach velmi dobrým zabijákem nemocí. Hlavně, když je konzumován syrový.

Už ve starověku lidé využívali česnek jako dezinfekci a pro své mnohočetné léčivé schopnosti byl považován za něco posvátného. Používá se jako prevence před nemocemi jako je ateroskleróza, infarkt myokardu nebo ischemická choroba srdeční. Česnek taktéž snižuje krevní tlak a cholesterol. V kombinaci se zázvorem a cibulí, je česnek využíván pro detoxikaci po chemoterapii.

Česnek pomáhá léčit i takové neduhy jako nachlazení, chřipku, plísňové infekce, "cestovní" průjmy nebo bodnutí od exotického hmyzu. A zmírňuje symptomy cukrovky, zvětšené prostaty nebo osteoartrózy, onemocnění kloubů. Navíc eliminuje toxiny v těle a napomáhá posílení imunitního systému. 

Nejlepší je česnek užívat syrový, protože tepelná úprava ničí alicin, aktivní složku, která může za všechny pozitivní účinky česneku. Pokud česnek rozdrtíte, zvýšíte jeho účinnost. Plný žaludek není schopen vstřebat všechny živiny, proto je lepší konzumovat česnek ke zdravotním účelům nalačno.

A tady vám přikládáme pár přírodních receptů:

Na posílení imunity

  • 2-3 stroužky syrového česneku
  • 1 lžíce medu

Česnek nasekejte najemno a přidejte med. Užívejte každý den. Tato směs vás dobije energií a neuvěřitelně posílí vaši imunitu.

Proti chřipce

  • 5 nasekaných stroužků česneku
  • polovina větší cibule najemno
  • 1 lžíce nastouhaného zázvoru
  • nefiltrovaný jablečný ocet
  • šťáva z jednoho citrónu
  • 2 nasekané chii papričky

Do zavařovací sklenice pak dejte vrstvu cibule, pak česneku a poté ostatních surovin, zakápněte citrónovou šťávou a poté zalijte jablečným octem. Směs nedávejte do lednice, ale do spíže. Vždy, když pocítíte, že na vás jde chřipka, tato směs si s jejími příznaky hravě poradí.

Zdroj: myilifestyle.com

Zdroj fotografií: Shutterstock.com

Autor:
Publikováno: 29. 6. 2016 10:48 Nahlásit obsah