Lék na dlouhověkost? Tato žena vám ho prozradí!

Lék na dlouhověkost? Tato žena vám ho prozradí! Zdroj: ze.tt

Kdo z nás by na tomto světě nechtěl být co nejdéle. Ačkoliv „léků a triků“ na dlouhověkost existuje nespočet, my vám dnes přinášíme příběh ženy, která je poslední žijící osobou narozenou před rokem 1900.

Tato žena se jmenuje Emma Morano a narodila se 29. listopadu v roce 1899. Bydlí v severní Itálii, a ačkoliv Emma za chvíli oslaví své 118. narozeniny, má plno přátel a známých, kteří ji téměř denně navštěvují. I přes svůj požehnaný věk se však cítí dobře a jediné, co ji trošku trápí, je její sluch a občasná únava, což je na tento věk opravdu velmi úctyhodné.

Emma se nijak zvlášť zdravě nestravuje, avšak přeci jen dodržuje něco, co podle ní způsobilo právě onu dlouhověkost. Ačkoliv všechny možné studie říkají, jak je pro nás a naše zdraví důležitá snídaně, Emma tuto teorii zcela vyvrací, denně totiž snídá jen pár sušenek.

Zdroj: ze.tt Co je tedy tím zázrakem, který ji udržuje v takové kondici? Jak sama Emma vypověděla, každý den již od mala jí tři vejce. Jako malá trpěla chudokrevností, která se jí po každodenní konzumaci vajíček vyléčila, a proto se tedy rozhodla, že tento svůj rituál tří vajec bude držet i nadále.

Z tohoto důvodu se také vědci z Harwardské univerzity rozhodli zkoumat DNA její maminky, která se dožila 91 let a také její sestry, která se naopak dožila neuvěřitelných 107 let. Podle Emmy i ony každý den dodržovaly stejný jídelníček jako ona.

Jaký názor na to máte vy? Myslíte si, že vajíčka opravdu mohou být klíčem pro dlouhověkost?

Autor:
Publikováno: 8. 8. 2017 10:18 Nahlásit obsah