Lék na rakovinu? Dle vědců existuje

Lék na rakovinu? Dle vědců existuje Zdroj: Shutterstock.com

Statistiky udávají, že každý třetí občas České republiky onemocní rakovinou a dokonce každý čtvrtý na následky tohoto onemocnění i zemře. Je to největší strašák posledních let a lékařům ani vědcům se bohužel nedaří jej zastavit.

Mohlo by se zdát, že boj s rakovinou je tedy téměř prohraný, ovšem objevila se zpráva o zázračné potravině, která ji má údajně zabít již do pár dnů. Jestli to opravdu funguje, můžeme jen těžko hádat, avšak určitě je to alespoň malá naděje pro všechny, kteří touto zákeřnou nemocí trpí.

A o co tedy jde? Podle vědců jde o ovoce ze stromu Blushwood, které má údajně účinně zabíjet rakovinotvorné buňky. Bohužel i tato dobrá zpráva má svá úskalí – strom, který plodí tohle ovoce je velmi vzácný a vyskytuje se pouze v severní části Austrálie a jeho pěstování je bohužel velice náročné, protože má velmi specifické potřeby.

Zdroj: Shutterstock.com Doktor Glen Boyl společně s dalšími vědci z institutu QIMR Berghofer v Brisbane se zaobírali studií tohoto zázračného ovoce dlouhých osm let a konečně přišli s výsledky, které stojí za to. Mimo toho, že ovoce zabíjí rakovinotvorné buňky, zamezí navíc přístupu krve do nádoru a zlepšuje imunitní systém člověka, což způsobuje, že nádor sám od sebe zmizí.

Navíc je podle dostupných informací úspěšnost tohoto léku až 75 %. Ovoce bylo testováno na psech, kočkách a koních, kteří rakovinou onemocněli a jak se později ukázalo, po vyléčení tímto ovocem se rakovina do organismu testovaných zvířat nevrátila.

Nejspíš ještě nějakou chvíli zabere, než se potvrdí, že je tento způsob léčby takto účinný i na lidech, avšak je to jistě krok kupředu a obrovská naděje pro nás všechny.

Autor:
Publikováno: 11. 9. 2018 10:40 Nahlásit obsah