Masky, které dodají vaší pleti ztracenou svěžest

Masky, které dodají vaší pleti ztracenou svěžest

Přechod z teplého do chladného ročního období dává pokožce obličeje pěkně zabrat. Pleť může být na podzim a v zimě ze studeného a větrného počasí pořádně vysušená, občas se na ní mohou klidně objevit i zarudlá místa nebo šupinky. Jak proti těmto nepříjemnostem bojovat? Pomohou vám například hydratační pleťové masky.

Hydratovat lze různými způsoby

Svou pleť můžete samozřejmě hydratovat různými způsoby. A to když budete pít minimálně 1,5 litru tekutin denně, budete víc spát, vyhnete se příliš slaným jídlům nebo omezíte kouření. Pomohou vám také speciální hydratační krémy, hydratační složka je ovšem obsažena i v make-upu nebo třeba v rtěnce.

 

Ingredience s hydratačními schopnostmi

K tomu, aby vaše pleť i teď na podzim působila svěžím a zdravým dojmem, není od věci si dát jednou týdně intenzivní hydrataci v podobě domácí pleťové masky. Ptáte se, které ingredience mají ty nejlepší hydratační schopnosti? V prvé řadě je to med, který pleť zavlažuje, zjemňuje a také léčí, dále avokádo, které dokáže pokožku dokonale hydratovat až do hloubky, ideálními pomocníky jsou také jablko, hruška, meruňka nebo aloe vera

 

Pleťová maska z jablek a skořice

Pleťová maska z jablek a skořice dodá pokožce vitaminy a také ji příjemně hydratuje. Kromě toho čistí a stahuje póry a má rovněž lehké antiseptické účinky

Ingredience: 1 zralé jablko, 1 lžička medu, 1 lžička bílého jogurtu, 1 lžička ovesných vloček, 1/2 lžičky mleté skořice

Postup: Jablko oloupejte a rozmixujte. Přidejte k němu med, jogurty, vločky a skořici a vše dobře promíchejte. Pleťovou masku naneste na předem očištěnou pleť a nechte 15 minut působit. Poté masku odstraňte teplou vodou. Pokožku obličeje nakonec osušte a nemažte ji krémem, který koresponduje s typem vaší pleti.

 

 

Pleťová maska z medu a avokáda

Tato pleťová maska, která je vhodná pro všechny typy pleti, má nejen hydratační, ale také regenerační, uklidňující a zjemňující účinky.

Ingredience: 1 zralé avokádo, 1 lžička medu, 1 lžička bílého jogurtu

Postup: Avokádo vydlábněte ze slupky a rozmělněte vidličkou na jemnou kaši. Přidejte med a jogurt a vše pečlivě promíchejte. Použijte dle návodu výše.

Rada na závěr

Pokud se nechcete plácat s domácími hydratačními maskami, které zvláční a rozzáří vaši pleť, projděte si nabídku kosmetických společností. Narazíte tak třeba na hydratační pleťovou masku s olivovým olejem, s černým rybízem a aloe vera nebo s pivním extraktem.

Autor:
Publikováno: 10. 11. 2012 23:21 Nahlásit obsah