Máte i vy tyto dírky nad ušima? Přečtěte si, co to znamená a zda jsou nebezpečné

Máte i vy tyto dírky nad ušima? Přečtěte si, co to znamená a zda jsou nebezpečné Zdroj: littlethings.com

Určitě jste si také všimli, že někteří lidé, a nejedná se o pozůstatek piercingu, mají nad svýma ušima malinkaté dírky. Co tyto dírky znamenají a jsou nebezpečné?

Ačkoliv si to tím mnoho lidí vysvětluje, opravdu se nejedná o dírku, která zůstala po náušnici. Opravdu se tyto dírky vyvinuly zcela přirozeně a ve skutečnosti se jedná o zvláštní a velmi vzácnou vrozenou vadu.

Dokonce vědci přišli se závěrem, že se tato vada vyskytuje v některých částech světa mnohem více, než v jiných. V Anglii touto vadou trpí jen necelé jedno procento. V Americe je výskyt ještě o něco málo nižší, avšak v Asii a v některých částech Afriky se vyskytuje až u 10 % populace.

Jak výzkumy také ukázaly, dírky se mohou objevit pouze nad jedním uchem a v některých případech i nad oběma. Tuto vrozenou vadu způsobují nejrůznější uzliny či jamky kolem vnějšího ucha, přesněji tedy v místě, kde se potkávají chrupavky obličeje a ucha.

Zdroj: littlethings.com Vědec Van Heusinger v roce 1864 tuto vrozenou vadu nazval Preauricular sinus a evoluční biolog Neil Shubin dokonce pro časopis Business Insider uvedl, že by se mohlo jednat o evoluční pozůstatky rybích žáber.

Naštěstí pro všechny, kteří snad z těchto dírek měli jisté obavy, nemusíte se vůbec ničeho bát. Tato vrozena vada nezpůsobuje žádné problémy a jen ve velmi vzácných případech musí být odstraněna chirurgicky. Jedná se tedy jen a pouze o kosmetickou vadu, která se na zdraví člověka nijak nepodílí.

Autor:
Publikováno: 14. 5. 2018 10:10 Nahlásit obsah