Mudra jóga: Nezapomínejte kromě těla procvičovat také vaše prsty

Mudra jóga: Nezapomínejte kromě těla procvičovat také vaše prsty Zdroj: podaj.to

V posilovně anebo i při józe si protáhnete celé vaše tělo, ale na jednu část všichni zapomínáme a to jsou ruce, konkrétně prsty. Jde o tak zvanou Mudra jógu, která vás svými účinky mile překvapí.

Jde o různé pohyby prstů, kdy člověk tlačí na určené body nejméně jednu minutu. Toto učení vychází z východní medicíny a je založené na posilování nejen těla ale i ducha. Řeč je o učení zvaném Ájurvéda, které uznávají světové zdravotnické organizace jako uzdravující terapii.

První je Mudra moudrosti a ta napomáhá zlepšovat paměť a schopnost lépe se učit. Druhá je Mudra větru, která pomáhá lidem, kteří trpí chronickým onemocněním. Třetí Mudra patří nebi a pomáhá zlepšit váš sluch. Čtvrtá Mudra ohně se doporučuje lidem s poruchou trávení, onemocněním štítné žlázy nebo nadváhy. Poslední pátá je Mudra vody - ta reguluje množství vody v těle a má neuvěřitelné účinky na kvalitu, jemnost a krásu pokožky.

Nemusíte tomuto cvičení věřit, ale alespoň jej vyzkoušejte a sami se přesvědčte o jeho účincích. Kdo nic nedělá, sice nic nepokazí, ale ani nic nedokáže. V galerii níže naleznete přesný postup, jak při těchto cvicích postupovat. 

Galerie Cvičení Ájurvéda Cvičení Ájurvéda Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 11. 9. 2018 13:00 Nahlásit obsah
Loading...