Nejlepší aromaterapie olejem nejen pro ženy

Nejlepší aromaterapie olejem nejen pro ženy

Aroma olej – vůně v lahvičce, která nahrazuje přírodu. Vůně plodů, květů, listů, kůry, dřeva a kořenů rostlin zlepšují náladu. Při procházce v lese se cítíme skvěle, zatímco doma nám tento pocit nahradí éterické oleje, které vznikají destilací a lisováním rostlin za studena.

Podle čeho si aromaterapie oleje vybíráme?

Zpravidla si naše tělo řekne samo. Chybí nám ten, který nám zrovna nejvíce voní. Správný olej objevíme i podle jeho konkrétních účinků:

Bergamot léčí depresi, nervozitu, svalové křeče, střevní infekce, nadýmání.

Borovice léčí nachlazení, kašel, zápal plic, astma, revma, infekce močových cest.

Cedr léčí bronchitidu, zánět močových cest a kožních onemocnění.

Eukalyptus léčí vysokou teplotu, nachlazení, kašel, astma, bronchitidu, horečku, infekci ledvin, poruchy koncentrace.

Heřmánek léčí záněty, bolesti, svalové křeče, migrény, jaterní onemocnění, nespavost, kašel, bolesti hlavy.

Hřebíček léčí zimomřivost, svalové a kloubní bolesti, nejistota, poruchy trávení.

Jedle léčí revma, kašel, poruchy krevního oběhu, onemocnění dýchacích cest, duševní vyčerpání.

Kafr léčí nervové obtíže, napětí, šok, únavu, zimomřivost, poruchy trávení a vylučování, potíže krevního oběhu, svalové bolesti, namoženiny, revmatismus, smutek, deprese.

Lemongras léčí svalové bolesti, pohmožděniny, bakterie, nesoustředěnost.

Mandarinka léčí deprese, úzkost, melancholii a smutek, nespavost, poruchy zažívání, pálení žáhy, žaludeční neuróza, nevolnost.

Růžové dřevo léčí vysoký krevní tlak, nervové napětí, vyčerpání, poranění kůže, jizvy, dermatitida, akné, snížená imunita.

Tea Tree léčí bakteriální, plísňové a virové infekce, drobná poranění, oslabená imunita, nedostatek sebedůvěry, onemocnění kůže a nehtů.

Vavřín léčí nedostatek sebevědomí, astma, chronickou bronchitidu, trávicí potíže, problémy, problémy při menopauze, stimuluje mozkové činnosti, léčí revmatické potíže.

Jak si připravíme olej na masáž?

V lékárně si zakoupíme levný rostlinný olej, například slunečnicový nebo mandlový. Asi 4 až 5 lžic nalijeme do misky a do základu přidáme 2 až 4 kapky éterického oleje. Prsty je smícháme dohromady a nanášíme na kůži. Samotný aromaolej však na pokožku neaplikujeme, mohl by ji podráždit!

A co takhle dát si vanu?

Směs rostlinného oleje s éterickým použijeme do koupele. Jednoduše ji rozmícháme do horké vody. Olej krásně nasákne do pokožky a ta získá mastný ochranný film. Aromatický olej nikdy nedáváme přímo do vody bez rostlinného oleje!

K čemu je dobrý papírový kapesník?

Nosíme u sebe papírový kapesník? Výborně, jeden můžeme použít na vdechování éterického oleje. Pokapeme ho oblíbeným aromaterapie olejem. Stačí 1 až 2 kapky. Kdykoli se nám pak zachce, přivoníme si.

A co aplikace na oblečení?

Vůně bude působit na naši náladu více, když si ji nakapeme přímo na tmavé oblečení – 1 až 2 kapky éterického oleje aplikujeme přímo pod bradu, buďto na okraj límce nebo těsně pod výstřih. Vůni ucítíme po celý den.

Vyhovuje vám aromalampa?

Je to známá metoda inhalace. Aromaolej, který zahřívá, ale nemusí na naši psychiku moc působit. Pokud ji chceme pořídit, vyplatí se investice do profesionální lampy se skleněnou miskou. Výška lampy ode dna k mističce musí být nejméně 8 cm. Aromaterapie olej bude více působit.

Co takhle dát aromaterapie oleje do vody na topení?

Zní to jednoduše? Ano. Přesto je tato metoda účinnější, než využití aromalampy. Stačí, když přidáme 2 až 3 kapky éterického oleje do nádobky s vodou, kterou následně umístíme na topení. Vůně se rozehřeje a příjemně se rozšíří po celé místnosti.

foto: zijemenaplno.cz, living.cz, zapakatel.cz, krejci-krejci.cz, blog.greenwave.cz, sensaclub.vlasta.cz, bonprix.cz, florame.cz, aromaterapie.heureka.cz

Publikováno: 1. 10. 2013 00:00 Nahlásit obsah