Nejúčinnější pleťová maska, co vás zachrání po kocovině

Nejúčinnější pleťová maska, co vás zachrání po kocovině Zdroj: Shutterstock.com

Většina z nás se po večírku plném alkoholu vždy zaměří na zbavení se palčivé bolesti hlavy, neuhasitelné žízně či žaludeční nevolnosti. Ale všimla jste si, že kocovinou zároveň trpí i vaše pleť?

Stačí se na sebe ráno podívat do zrcadla, můžete se usmívat sebevíc, ale spokojená nebudete – vaše pleť je nateklá, zarudlá a zcela bez života. Pokud ji chcete oživit a zklidnit po náročné noci, doporučujeme skvělou pětisložkovou DIY masku složenou z heřmánku, medu, ovesných vloček a esenciálních olejů.

Ovesné vločky v kombinaci s heřmánkem mají až neuvěřitelně uklidňující účinky a velmi dobře působí na zarudlou a podrážděnou pokožku. To, co jí dodá vlhkost, prospěšné enzymy a probiotika k vyrovnání jejího pH, je med. Esenciální oleje levandule a bergamotu plní především protizánětlivou funkci, ale jistě vám neunikne ani jejich příjemná vůně, která každé z vás dopomůže k relaxaci.

 Foto: Shutterstock.com

A jak zní magický recept na tuhle bombu, po které se už nemusíte bát chodit mezi lidi i po kocovině?

  • ¼ šálku ovesných vloček
  • 1 sáček heřmánkového čaje
  • 1 lžíce medu
  • 5 kapek levandulového esenciálního oleje
  • 5 kapek esenciálního oleje bergamotu

Stačí jen do misky nasypat ovesné vločky, obsah sáčku heřmánkového čaje a podle návodu na ovesných vločkách vařit s vodou. Poté nechat vychladnout na pokojovou teplotu a přidat mix složený z medu a esenciálních olejů. Masku nanesete na celý obličej. Až si užijete chvilku sama pro sebe, stačí ji jen opláchnout teplou vodou a už se nemusíte bát, že byste našla v zrcadle někoho jiného než sebe s jasnou a svěží pletí!

Autor:
Publikováno: 8. 9. 2016 15:06 Nahlásit obsah