Nemáte čas hubnout? Začněte dělat těchto sedm věcí a kila půjdou dolů samy!

Nemáte čas hubnout? Začněte dělat těchto sedm věcí a kila půjdou dolů samy! Zdroj: http://www.shutterstock.com

Ráda byste ještě před Vánoci zhubla nějaké to kilo, ale jednoduše nemáte čas cvičit ani si připravovat speciální jídla? Věřte, že i když nemáte čas každý den navštěvovat fit centrum a ve zdravé výživě shánět pohankové těstoviny, můžete pro své zdravé tělo udělat mnohé.

Rychlé svačinky

Nestíháte, ale přesto si chcete v obchodě vzít něco, co byste si mohla dát ke svačině? Zkuste vyměnit koblihy, donuty a další sladké pečivo za ovoce a ořechy. Zasytí vás a přitom do sebe nedostanete tolik cukru.

Choďte po schodech

Jistě, výtah je pohodlnější. Ovšem pokud chcete něco udělat pro své tělo a přitom nemáte čas na lekce cvičení, vyměňte ho za schody. Už po pár týdnech si všimnete toho, že i tři patra vyběhnete bez sebemenších problémů a bez zadýchání.

FOTO: http://www.shutterstock.com

V kávě buďte vybíraví

Vážně si v kavárně musíte dát pokaždé latte nebo cappuccino? Pokud je vyměníte za espresso, ušetříte si spoustu kalorií.

Svačte

Ani když si chcete hlídat váhu, nemusíte se vyhýbat návštěvám v restauraci. Je však prokázáno, že pokud si předtím dáte menší svačinu, jako je salát, polévka, jogurt nebo ovoce, sníte toho v restauraci o 20-30 % méně.

FOTO: http://www.shutterstock.com

Polévka je grunt

Podobně jako v předchozím případě, pokud si před hlavním chodem dáte například zeleninovou polévku, sníte toho ve výsledku méně.

Řekněte „ne“ majonéze

Majonézu byste měly konzumovat velmi střídmě. Nahradit ji ovšem můžete mnohem zdravější variantou z klasického bílého nebo Řeckého jogurtu.

FOTO: http://www.shutterstock.com

Sledování televize trochu jinak

Zvykli jste si doma s rodinou po večerech jíst popcorn a brambůrky a odpočívat při sledování filmu? Zkuste něco zajímavějšího – cvičte. Existuje spousta cviků, u kterých můžete sedět nebo třeba i ležet a klidně koukat na oblíbený seriál.

Plechovky vyměňte za mražené

Do zeleniny i ovoce v plechovkách bývá přidáván jako konzervant cukr. Vyměňte je za mražené varianty.

FOTO: http://www.shutterstock.com

Uložit

Autor:
Publikováno: 5. 10. 2016 00:00 Nahlásit obsah