Nevhodné chování u dítěte jako předzvěst psychické poruchy

Nevhodné chování u dítěte jako předzvěst psychické poruchy Zdroj: Shutterstock.com

Ačkoliv je to velmi ožehavé téma, o kterém se příliš často nemluví a při nejmenším pro rodiče je to zcela nemyslitelné, malé děti kolem tří let dokážou vykazovat určité známky, jež mohou poodhalit jejich pokřivenou osobnost. To může být předzvěstí určité psychické nemoci.

I když se může zdát, že se rodiče snaží být dobrými vzory pro své dítě, někdy stačí maličkosti, které jej ovlivní natolik, že z roztomilého děťátka vyroste sériový vrah či psychopat. Také je důležité si přiznat, že většina těchto lidí jisté známky své poruchy vykazovala již v útlém věku, a tak by stačila větší obezřetnost rodičů, kteří mohli všemu včas zamezit.

Psychické poruchy jsou neprávem mnohem častěji spojovány s dospělými lidmi, nejspíš proto, že jen málokterý rodič je schopný si připustit, že by jeho dítě mohlo mít komplikace. Jenže podle statistik psychické poruchy u dětí nejsou nikterak výjimečné a objevují se mnohem častěji, než bychom odhadovali.

Právě podle těchto lékařských statistik se psychická porucha objeví u jednoho z pěti dětí a možná by číslo bylo mnohem větší, kdyby veřejnost měla více informací. Je totiž mnohem snadnější nevhodné chování dětí svést na rozmazlenost či nevychovanost anebo ještě hůř, obvinit dítě, že si své potíže vymýšlí, než přemýšlet nad tím, zda opravdu nepotřebuje odbornou pomoc.

Bohužel rodiče tyto příznaky nevidí anebo je záměrně ignorují. Na co bychom si tedy u svých dětí měli dávat pozor a na co se zaměřit, aby nebylo příliš pozdě?

Galerie Známky psychické poruchy u dítěte Známky psychické poruchy u dítěte Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 21. 9. 2018 10:58 Nahlásit obsah