Od svých čtrnácti let užíval steroidy. Jeho životní cesta skončila ale tragicky…

Od svých čtrnácti let užíval steroidy. Jeho životní cesta skončila ale tragicky… Zdroj: https://nypost.com

Ideál lidského těla je nám znám již od nepaměti a problémy, které ve snaze za tímto tělem vzniknout, se vyskytují stejně dlouho. Bohužel se tento trend netýká jen ženského těla, ale také toho mužského.

Spousta z nás se snaží cvičit, aby přeměnila své tuky na svaly, a někteří si dokonce začnou napomáhat i steroidy, na kterých se postupem času bohužel mohou stát i závislými. Pochopitelně na tom, že se o své tělo staráte a zajímáte, není vůbec nic špatného, ovšem nic se nemá přehánět, nemyslíte? Není přeci jen lepší se postupně ke svému vysněnému tělu propracovat, než si zkrátit cestičku za pomoci užívání steroidů?

Často nám jsou na internetu a sociálních sítích předhazovány fotografie závislých lidí, bohužel nejenom na drogách. Můžeme na nich vidět jejich ztrhané obličeje a přečíst si srdcervoucí příběhy lidí, kterým tyto látky zničily život. Nicméně co mnoho z nás neví, je to, že se většinou jedná o látky, které jsou naprosto legální.

Na mysli nyní máme tabák a alkohol. O tom, co nám tabák v těle způsobuje, víme jistě všichni, ale co takový alkohol? Pití alkoholu je považováno za naprosto normální věc, spíše se lidé podivují, když je mezi nimi abstinent. Bohužel, co si málokdo z nás uvědomuje je to, že právě alkohol je stejně tak pro naše zdraví škodlivý jako tabák.

V posledních letech, především tedy v Americe, se k těmto dvěma věcem přidalo i užívání steroidů. Někteří to považují za drogu, ačkoliv v lidském organismu nevyvolávají takové stavy jako klasické tvrdé drogy. Na druhou stranu i steroidy mohou mít velmi vážné negativní účinky na lidské tělo.

Zdroj: smartlystuff.com Rich Piana měl již od mala obrovský sen – chtěl se stát světově uznávaným kulturistou. Stejně jako mnoho jeho idolů, i on začal ve svých 11 letech navštěvovat posilovnu a tvrdě na svém snu pracoval. Během cvičení si každý den prohlížel na stěnách tělocvičny plakáty neuvěřitelně svalnatých mužů, kterým se chtěl vyrovnat. Rich na sobě musel dřít již od raného věku a jeho matka ho ve všem podporovala.

Zdroj: smartlystuff.com Sama se této disciplíně před porodem věnovala. Ve 12 letech měl Rich postavu jako dospělý svalnatý muž, ale to mu nestačilo. Chtěl vypadat jako ti muži na plakátech a nic ho v jeho snu nezastavilo. Když bylo Richovi 14 let, byl kvůli svému vzhledu velmi frustrovaný a cítil se, jakoby selhal. Právě v tu chvíli se chlapec rozhodl užívat steroidy a před svými rodiči to utajit.

Zdroj: smartlystuff.com V kulturistice je užívání steroidů běžná věc, proto je velmi těžké bez nich v této kategorii uspět. Ten, kdo tomuto sportu alespoň trochu rozumí, sám pozná rozdíl mezi tím, který ke svému tělu přišel poctivou cestou a mezi tím, který si ji usnadnil užíváním těchto látek.

Zdroj: smartlystuff.com Když bylo Richovi 20 let, již 6 let pravidelně steroidy užíval. Bohužel to byly jen počátky této nebezpečné dráhy kulturisty. Jak sám ale řekl, nic by ho v jeho snu za vypracovaným a svalnatým tělem nezastavilo. Stal se úspěšným kulturistou tak, jak si přál a věřil, že navzdory všem svým zdravotním komplikacím, které mu užívání steroidů přineslo, by nikdy bez nich takových úspěchů nedosáhl.

Zdroj: smartlystuff.com Užívání steroidů způsobilo u Riche mnoho zdravotních problémů, on si ale nemohl pomoci. Užívání se pro něj stalo závislostí, která mu v srpnu minulého roku v jeho 46 letech vzala život.  

Autor:
Publikováno: 27. 2. 2018 10:04 Nahlásit obsah