Ofina: Střih vlasů, který vám změní vizáž

Ofina: Střih vlasů, který vám změní vizáž

Ofina není jenom jedna! Vlasy zastřižené nad čelem můžete nosit klidně na sto způsobů. Ať už jde třeba o ofinu krátkou, střední či dlouhou, sestříhanou či tupou nebo dokonce šikmou. Velkou hitovkou, a to zvlášť v kolébce Gangnam stylu, je také tzv. zaplétaná ofina.

Co tvář, to jiná ofina

O ofině je známo, že dokáže výrazně změnit vizáž. Pokud se tedy rozhodnete, že si zastřihnete vlasy nad čelem, měly byste se v prvé řadě rozhodovat podle typu svého obličeje. Jaký typ ofiny je pro vás tedy vhodný?

Pro kulatý obličej je ideální prostříhaná a vrstvená delší ofina na jedné straně tváře. Rozhodně se vyhněte tupé a rovně střižené ofině, která by jenom zvýraznila rysy vašeho kulatého obličeje a buclatých tvářiček.

                                               Kelly Clarkson

Také majitelky hranatého obličeje by se měly vyhnout tupé a rovné ofině. Vhodnějšího jsou pro ně vzdušné patky, hozené nejlépe na jednu stranu obličeje.

                                                Cameron Diaz

Pokud máte oválný obličej, vyhrály jste. Tomuto typu obličeje totiž sluší všechny typy ofin. A to třeba rovně střižená, delší nebo postupně sestříhaná.

                                                 Liv Tyler

Pro trojúhelníkový typ obličeje, pro který jsou typické úzké lícní kosti a hlavně vysoké, širší čelo,je ofina víc než vhodná. Pro zakrytí vysokého čela se hodí jemná, středně dlouhá ofina. Vhodná je samozřejmě i patka.

                                                    Reese Witherspoon

Zaplétaná ofina

Zvláště na jihu Korejského poloostrova je trendem současného jara tzv. zaplétaná ofina, která je momentálně i jedním z nejčastějších účesů ženských hvězd jihokorejského K-popu.

Co je třeba mít k tomuto účesu? Dostatečně dlouhé vlasy nad čelem – k vykouzlení zmíněného typu ofiny je stačí jednoduše zaplést rafinovaného copu.

Foto: seoulbeats.com, eriethoughts.blogspot.com, slodive.com, woohair.com

Autor:
Publikováno: 5. 4. 2013 11:22 Nahlásit obsah