Padají vám vlasy? Tohle jsou nejčastější chyby, které děláte!

Padají vám vlasy? Tohle jsou nejčastější chyby, které děláte! Zdroj: Shutterstock.com

Dědičné vypadávání vlasů je bohužel mimo vaši kontrolu, a že se nemáte stresovat? To se snadněji řekne, než udělá. Avšak některé návyky a chyby, které děláte, vaše vypadávání vlasů jen zhorší. Máme pro vás tedy seznam věcí, na které si dávejte pozor!

Účesy

Ať už to je příliš utáhlý culík, drdol, zapletený cop nebo jakýkoliv jiný účes, který vaše vlasy stahuje, vlasům příliš nesvědčí. Všechny tyto účesy postupem času mohou vést k trakční alopecii, která je výsledkem příliš velkého napětí ve vlasech a vlasové pokožky.

Jak zjistit, že trakční alopecie u vás již propukla? Pokud si uděláte některý z těchto účesů a uvidíte, že některé vlásky jsou jakoby ulámané a trčí, je na čase něco rychle změnit! Hlavně nevěste hlavu, všechno se dá ještě napravit! Stačí pouze, abyste svým vlasům daly nějaký „pohyb“ a pokud se i přesto těchto účesů nechcete vzdát, udělejte si je alespoň o něco volnější.   

Léky

Některé léky jsou především známy svými vedlejšími účinky, jako je právě ono vypadávání vlasů. Nejčastěji to bývá hormonální antikoncepce, léky na krevní tlak, isotretinoin na akné, léky na snížení cholesterolu a některá antidepresiva.

Proto se nebojte zeptat svého lékaře nebo lékárníka, zda je ztráta vlasů vedlejším účinkem vašich léků. Pokud ano a vás vypadávání vlasů trápí, lékař je schopen předepsat vám jiný lék, který váš problém vyřeší úplně stejně, jen vám zůstane pár vlasů navíc.

Zdroj: Shutterstock.com

Horko

Horko – když používáte fén, kulmu, žehličku a jiné vymoženosti dnešní doby. Použitím těchto věcí ztenčujete vzduchové bubliny, které jsou uvnitř vlasů, a proto jsou jednotlivé vlasy více náchylné.

V tomto případě však nejde o vypadávání vlasů v tradičním slova smyslu. Vlas totiž nevypadne od kořínku, ale v podstatě se ulomí. Proto, pokud je to možné, si fénujte vlasy studeným vzduchem a používání kulmy nebo žehličky omezte na minimum. Také existuje celá škála přípravků, které vlasy před horkem ochrání. Bohužel i některé kartáče a hřebeny mohou způsobovat lámání vlasů, proto se zeptejte svého kadeřníka, který kartáč bude pro vás ten nejlepší.

Nedostatek živin

Pravděpodobně máte nedostatek želena, vitamínu B, zinku a selenu. Přestože se jedná o poměrně neobvyklou příčinu vypadávání vlasů, může se to stát. Jediným východiskem z tohoto problému je zkontrolování vašeho jídelníčku, zda opravdu obsahuje všechny zmíněné živiny i jejich doporučenou denní dávku.

Zdroj: Shutterstock.com

Barvení

Kdo by rád neexperimentoval, jenže přecházení z tmavě hnědých vlasů do platinové blond během pár hodin není to pravé ořechové. V tomto případě nejvíce trpí vaše vlasy. Každá barva v sobě obsahuje chemikálie, které vlasy oslabují. Pokud jste tedy náchylné k vypadávání vlasů, držte se své přírodní barvy nebo maximálně o odstín dva jiné. Pokud i přesto trváte na tom, že blond je pro vás ta pravá, jděte na to postupně a vlasy dostatečně, během jednotlivých návštěv kadeřníka, vyživujte.

Autor:
Publikováno: 26. 11. 2016 07:00 Nahlásit obsah