Po přečtení tohoto článku si už zázvor v obchodě jenom tak nekoupíte!

Po přečtení tohoto článku si už zázvor v obchodě jenom tak nekoupíte! Zdroj: Shutterstock.com

V poslední době začíná být zázvor čím dál tím více oblíbenou a vyhledávanou potravinou. A také se není čemu divit! Obsahuje několik stovek zdraví prospěšných látek, které mají protizánětlivé a posilující účinky. Navíc také pomáhá při nachlazení, rakovině, chřipce i při špatném trávení.

Dalšími pozitivy, které s sebou konzumace zázvoru přináší, je lepší krevní oběh, lepší imunita a také dokáže snížit hladinu cholesterolu. Navíc další skvělou zprávou je, že si tento menší zázrak můžete vypěstovat i sami v pohodlí domova. Pojďme se tedy podívat, jak na to!

Proto, abyste si zázvor vypěstovali doma, budete nejdříve potřebovat jeho semena, která by měla být k dostání v zahradnictví. Pokud se vám však nepovede semena sehnat, což je velmi pravděpodobné, bude stačit, když kořen zázvoru, který jste si koupili normálně v obchodě, zasadíte. Velmi důležité je také to, do které nádoby jej vložíte. Zázvor roste do šířky, proto raději volte nádobu, která bude plochá a široká.

Zdroj: Shutterstock.com Zázvor je jedna z mála rostlin, která roste i poté, co z ní kousek odkrojíte. Proto, abyste si zázvor mohli dopřávat bez omezení, musíme ho nejdříve nechat několik měsíců pořádně dozrát. Jeho další výhodou je však to, že nepotřebuje vůbec žádnou péči. Stačí jen, když mu najdete nějaké pěkné místečko u světla a zbytek už nechte na něm.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 31. 1. 2017 14:33 Nahlásit obsah