Pociťujete na sobě již projevy klimakteria?

Pociťujete na sobě již projevy klimakteria? Zdroj: www.vegall.cz

Nadváha, pocení a jiné zdravotní problémy mohou provázet kdykoli v živote každou z nás, pokud vás ale tyto symptomy začnou trápit po čtyřicítce a není to pouze ojedinělý stav, pravděpodobně procházíte obdobím klimakteria.

KIlimakterium, u nás známější jako přechod, není nic příjemného už jen z toho důvodu, že nám nemilosrdně připomíná náš věk. Udává se, že toto období obvykle přichází mezi 45. a 50. rokem, ovšem se značnými odchylkami. Příčinou je utlumení funkce vaječníků, které přestávají produkovat vajíčka, a snižuje se množství ženských pohlavních hormonů, estrogenů a gestagenů, jež jsou tvořeny právě zrajícími vajíčky. 

Nejčastějčí příznaky klimakteria

Příznaků klimateria je opravdu hodně, jako jsou například bolesti hlavy, návaly horka a potu, závratě, parestezie (pocit brnění končetin), záchvaty bušení srdce, u některých žen se přidávají i zažívací a psychické potíže jako třeba nervozita, plačtivost, sklon k depresi, nespavost atd. Ačkoliv se tyto problémy projevují naprosto běžně v životě každé ženy, současně s těmito příznaky se objevují i poruchy menstruačního krvácení, a tak žena většinou pozná, že se s jejím tělem něco děje. Zpočátku se cyklus nejdříve prodlužuje opožďováním ovulace a později naopak dochází zase ke zkracování cyklu a častějšímu krvácení, postupně pak menstruace vymizí úplně.

Prevence a jak na projevy klimakteria

Samozřejmě všechny ženy prožívají toto období individuálně a stejně tak se můžou jednotlivé příznaky projevovat. I když některé problémy mohou vypadat hrozivě a částečně zhoršit kvalitu života, nejsou životu nebezpečné a můžeme jim předcházet. Stejně jako u mnoha jiných zdravotních obtíží, i u klimakteria je tedy možná prevence, díky níž se projevy přechodu dostaví s nižší intenzitou a jejich průběh je mírnější.

Zdroj: www.vegall.cz Obecně platí, že čím více je žena v kondici, sportuje, vyhýbá se přemíře alkoholu a cigaretám a celkově dodržuje zdravý životní styl, tím může být toto období pro ni méně náročné. Na trhu se nabízí také celá řada potravinových doplňků, bylinek a jiných přírodních produktů. Pokud upřednostňuje čistě přírodní doplňky založené na doplňování fytoestrogenů do těla, nebo nejste schopny snášet hormonální substituční léčbu, můžete vyzkoušet produkty od společnosti VEGALL Pharma s.r.o., jejíž sortiment je postaven na přírodních preparátech se včelími produkty.

Mezi nejznámější produkty společnosti patří doplněk stravy SARAPIS, který se již v roce 1998 začal objevovat v českých lékárnách. V současnosti je preparátů se jménem SARAPIS již několik a patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější preparáty pro ženy a nově také i pro muže. Společnost je tedy jasnou ukázkou toho, že není nutné se vždy spoléhat jen na pomoc hormonální substituční terapie, ale že v mnoha případech pomohou i doplňky stravy.

Aktuální novinkou od společnosti VEGALL Pharma s.r.o. je nyní vylepšení receptury přípravku Sarapis soja + červený jetel, ve kterém byl zvýšen obsah izoflavonů o 50 %, a proto by u běžných klimakterických potíží měla stačit již jen jedna kapsle denně. Dávkování 2x1 by mělo být použito hlavně u žen s vyšším rizikem osteoporózy nebo u těch, které tuto nemoc již mají a mají kontraindikaci hormonální substituční terapie. Dále byly do receptury přidány vitamin B6 ke zlepšení regulace hormonální aktivity a vitamin D3 pro podporu normálního stavu kostí.

Zdroj: www.vegall.cz Sarapis Soja - klimakterium

Kombinace látek obsažených v Sarapisu Soja příznivě působí na nepříjemné tělesné projevy klimakteria (tzv. vegetativní syndrom).

  • Červený jetel přispívá k pohodlnému prožití menopauzy.
  • Včelí mateří kašička v kombinaci s pylem má příznivý vliv na hormonální aktivitu.
  • Vitamin D3 přispívá k normální hladině vápníku v krvi a příznivě tak působí na normální stav kostí.
  • Vitamin B6 přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání a k regulaci hormonální aktivity.

Více informací naleznete zde nebo na bezplatné telefonické lince: 800 100 140.

Zdroj: www.vegall.cz Nečekejte na to, až vás příznaky klimakteria začnou omezovat. I v období přechodu můžete zůstat vitální a přitažlivou.

Publikováno: 4. 6. 2018 10:22 Nahlásit obsah