Podle studie potřebují ženy více spánku než muži.

Podle studie potřebují ženy více spánku než muži. Zdroj: Shutterstock.com

Ačkoliv máme všichni stejný mozek, ten ženský se oproti tomu mužskému přeci jen o něco málo liší . A teď, ženy, zpozorněte! Jedná se totiž o spánek, tak čtěte dál a aspoň uvidíte, na co se příště, až budete chtít déle spát, vymluvit.

Podle profesora Jima Horneho z Loughboroughské univerzity v Anglii ženy potřebují spánek mnohem více než muži. Pokud totiž žena nemá dostatek spánku, zvýší se jí hladina psychologické úzkosti, pocit hněvu, nepřátelství a také deprese.

Někdo však může namítat, že i muž, který je nevyspalý, má stejné pocity. To sice ano, ale u žen jsou tyto stavy mnohem silnější, protože ženský mozek je propojen mírně odlišně než ten mužský. A právě proto je u nich kvalitní spánek opravdu důležitý.

Zdroj: Shutterstock.com Obecně se doporučuje spát alespoň 8 hodin, jenže ne každému to vyhovuje – některým stačí jen 7 hodin, naopak jiní se i po 8 hodinách spánku cítí unavení. A proč je to vlastně u žen tak podstatné? Jak je známo, ženy dokážou během celého dne dělat více věcí najednou a svůj mozek namáhají daleko více.

Zjednodušeně řečeno, čím více budete používat váš mozek během dne, tím více klidu a hodin spánku budete v noci potřebovat. Takže příště, až vám budou padat oči únavou, na nic nečekejte a běžte se pořádně vyspat!

Autor:
Publikováno: 8. 1. 2017 13:38 Nahlásit obsah