Posilněte svůj organismus geniálními účinky vířivky a aromaterapie

Posilněte svůj organismus geniálními účinky vířivky a aromaterapie Zdroj: shutterstock.com

Voda působí na lidské tělo blahodárně a když jí spojíte s aromaterapií, dokáže opravdu zázraky. Jak vám relaxace ve vířivce prospěje a jaký esenciální olej použít?

Vířivka ulevuje od bolesti a pomáhá při rekonvalescenci

Pobytem ve vířivce zmírníte bolesti zad i kloubů a zbavíte se stresu nebo špatné nálady. Ne nadarmo ji využívají odborníci v rehabilitačních centrech. Už pouhými 15 minutami ve vířivce zvýšíte obsah kyslíku v krvi zhruba o 10 %. Vířivka dokáže urychlit uzdravení různých pohmožděnin a pomáhá při rekonvalescenci po operaci. Pokud vás trápí bolesti zad, správným nasměrováním masážních trysek bolesti ulevíte a příjemně promasírujete místa, která vás trápí. Vířivku oceníte také v případě, že vás bolí hlava nebo dokonce trpíte migrénou. Úžasné účinky teplé lázně ještě podpoříte zmiňovanými esenciálními oleji.

Čarovná moc vonných olejů

Hydromasáž v kombinaci s vonnými oleji dokáže zmírnit různé zdravotní obtíže. Přitom to není vůbec drahá záležitost. Vířivku pořídíte už od 11 299 Kč a investice do ní se vám mnohonásobně vrátí. A jak je to s aromaterapií? Vonná aktivní látka, kterou obsahují esenciální oleje, ovlivní váš nervový systém přesně podle aktuální potřeby. Bylinky vaše tělo zklidní, povzbudí, zbaví bolestí hlavy nebo odstraní stres. Aromaterapie je také skvělým prostředkem, jak zmírnit psychosomatické obtíže.

Zdroj: hawaj.cz

Esenciální oleje do vířivky

Vonných olejů do koupele je celá řada. Vždy si vybírejte kvalitního dodavatele, aby účinky byly skutečně takové, jaké od aromaterapie očekáváte. Tady je seznam nejčastěji používaných esenciálních olejů a jejich vlastností.

  • Svěží eukalyptus má protizánětlivé účinky a je vhodný při nachlazení. Usnadňuje vykašlávání a ulevuje při rýmě.
  • Máte za sebou dlouhý a perný den? Pak sáhněte po citronu. Jeho příjemná vůně vás vzpruží, přestane vás bolet hlava a snížíte svůj krevní tlak.
  • Bojovníkem proti špatné náladě je jasmín. Dokáže být i afrodiziakem. Jeho úžasnou vůni často využívají výrobci luxusních parfémů.
  • Jestli vás trápí nespavost, koupel v levanduli vám jenom prospěje. Kromě dezinfekce vzduchu totiž příjemně uklidní a navozuje spánek.
  • Santalové dřevo je vhodné pro ty, které často trápí různé záněty močového ústrojí, pomáhá rovněž zregenerovat pokožku a stimuluje trávení.
  • Černý pepř vám uleví od svalových bolestí, zmírní bolesti břicha a snižuje horečku. Je tak výbornou volbou, pokud jste nachlazení.
  • Limetka vám dodá ztracenou energii a navodí dobrou náladu. Po koupeli se budete cítit svěží a plní sil.

Zdroj: hawaj.cz

Plavání jako další aktivita pro lepší zdraví

Vynikající účinky na pohybový aparát má rovněž plavání. Při něm posílíte svaly a zároveň je protáhnete. Voda nadnáší celé tělo, takže nezatížíte zbytečně klouby. Díky plavání posílíte i svaly kolem páteře, které bývají ochablejší. Zároveň při pobytu v bazénu odbouráte stres a celkově se uvolníte. Plavání má navíc jednu nespornou výhodu. Použijete při něm mnohonásobně víc síly než při pohybu na suchu, takže pravidelným plaváním spálíte tuk a zformujete postavu. Stejně jako vířivku, i bazén si můžete pořídit domů a věnovat se tak této úžasné a zdraví prospěšné aktivitě kdykoli se vám bude chtít.

Autor:
Publikováno: 7. 3. 2018 14:57 Nahlásit obsah