Používáte dětské vlhčené ubrousky? Po přečtení článku zjistíte, jak nebezpečnou jsou!

Používáte dětské vlhčené ubrousky? Po přečtení článku zjistíte, jak nebezpečnou jsou! Zdroj: heroviral.com

Patříte i vy mezi rodiče, kteří používají dětské vlhčené ubrousky? V tom případě by vás tento článek měl obzvláště zajímat!

Jen těžko bychom totiž hledali maminku, která by někdy tyto vlhčené ubrousky nepoužila, protože jsou prostě praktickým pomocníkem, když se naše dítko nebo i jeho hračky umažou. Můžeme je nosit v kabelce, mít je pro horší případy i v autě. Prostě kdekoliv, kde se nám budou hodit a ačkoliv se na první pohled mohou zdát naprosto neškodné, v následujícím článku vám ukážeme, že mohou být pro naše nejmenší opravdu nebezpečné!

Zdroj: heroviral.com NBC News zveřejnila studii, která ukázala, že tyto dětské ubrousky nejsou pro dětskou pokožku vhodné. Výsledky testů prokázaly, že se desítky dětí musely potýkat se zarudnutím, svěděním i šupinatěním kůže po použití právě těchto ubrousků nejrůznějších značek.

Doktorka Mary Wu Chang, která je spoluautorkou této studie také uvedla, že se kožní reakce objevila i u jednoho dospělého muže v Belgii. Tento muž měl velmi silnou kožní reakci právě na látku zvanou methylisothiazolinone, která je obsažena i v ubrouscích.

Zdroj: heroviral.com Vzhledem k tomu, že tyto reakce se objevují u většiny dětí, firmy, které ubrousky vyrábějí, uvažují o tom, že by tuto látku z jejich produktů naprosto vyřadili a jejich cílem bude látku nahradit přísadou, která bude pro lidskou pokožku mnohem přirozenější.

Doktorka Ellen Frankel také rodičům doporučuje, aby prozatím dětské vlhčené ubrousky vůbec nepoužívali, protože obsahují spoustu chemických látek, se kterými by dětská pokožka neměla přijít do styku.

Autor:
Publikováno: 19. 3. 2017 16:14 Nahlásit obsah