Pozor! V těchto zaměstnáních ztloustnete

Pozor! V těchto zaměstnáních ztloustnete Zdroj: shutterstock.com

Přestože v zaměstnání trávíme podstatnou část našeho dne, málokomu dochází, že třeba právě jeho práce může být příčinou, proč jdou kila najednou nahoru. Společnost Harris Interactive na základě své studie sestavila seznam profesí, ve které existuje největší pravděpodobnost, že v ní přiberete na váze.

Pracovník cestovní kanceláře

Úkolem těchto lidí je nejen naplno vycházet vstříc přáním zákazníků, ale i plnit určité prodejní cíle dané cestovní kanceláří. Tito lidé tak často pracují pod velkým stresem a navíc většinu své pracovní doby tráví sezením.

Advokát

Je zcela bez debat, že tato profese je velmi náročná na psychiku. Tito lidé často zahánějí úzkosti a stres právě nadměrným množstvím jídla, které následuje po mnoha hodinách hladu, kdy si jídlo dopřát nemohli.

Sociální pracovník

I velká část sociálních pracovníků tráví svou pracovní dobu u svého stolu. Tady většinou také jedí a jen málokdy se během celého dne dostanou k jakékoliv aktivní fyzické činnosti.

Zdroj: shutterstock.com

Učitel

Ač někteří učitelé, zvláště ti, kteří vyučují mladší děti, jsou během celého dne poměrně aktivní, ti ostatní tráví velkou část u svého stolu. Ať už připravují své hodiny, opravují písemné práce nebo přednáší.

Umělci, designéři a architekti

Tato povolání mají společné to, že mají ve většině případů poměrně pružnou pracovní dobu. Tito lidé tak pracují dle vlastního rozvrhu a jedí podle vlastního rozvrhu, aniž by se cítili jakkoli omezováni. Ovšem kritické jsou pak hraniční termíny naplněné hladověním a stresem.

Administrativní pracovník

Další ze sedavých zaměstnání, jehož nevýhoda však tkví v tom, že je třeba být vždy po ruce a svůj čas organizovat dle potřeb nadřízeného. Tato práce je spojená s velkou mírou stresu, nehledě na špatné stravovací návyky jako třeba obědvání u počítače během práce.

Zdroj: shutterstock.com

Vědec

Vědci jsou velmi pracovití a do své práce zapálení. Není divu, že se jí chtějí věnovat co nejvíce a věci jako je jídlo či pohyb jsou až na vedlejší koleji. Například v NASA proto podporují své zaměstnance, aby si mohli během pracovní doby zacvičit, a pořádají přednášky o výživě.

Autor:
Publikováno: 3. 5. 2017 11:48 Nahlásit obsah