Proč muži umírají při rýmečce?

Proč muži umírají při rýmečce?

Nejzávažnější mužská nemoc na 7 písmen, neboli rýmečka, je podle týmu vědců závažnější onemocnění, než jakým trpíme my, ženy. Ti tvrdí, že muži vydávají více energie do jejich divokého a dobrodružného způsobu života a zbyde jim minimum energie, kterou mají pro jejich imunitní systém.

Tým vědců z university v Cambridge přisel s revolučním výzkumem, na který přišli pomocí vypočítání matematického modelu z různých faktorů týkajících se mužů a žen. Schopnost mužů přeměnit malé nachlazení na chřipku a bolest hlavy na migrénu je podle výzkumu pro muže mnohem jednodušší a běžnější než pro ženy. Také trpí více a delší dobu. Muži se prý řídí heslem žij naplno, zemři mladý a díky tomuto vražednému tempu zapomínají na svůj imunitní systém. Takže mohou chytnout mnohem více nemocí, perou se s nimi delší dobu a jejich průběh je závažnější než u žen. K tomu je spojený i fakt, že vydávají oproti ženám nepřiměřené množství energie na reprodukci. Také jejich organismus už ví, že onemocní často a rychle a že je tedy zbytečné investovat mnoho energie do imunitního systému. Tím se naprosto boří mýty mužské vražedné rýmečky a kašílku. 


Například jeden muž z Číny byl nachlazený a zdálo se mu, že lék, který bral, mu nezabírá. Proto si najednou vzal čtyři různé léky proti nachlazení. Léky mu ale nepřinesly hledanou úlevu. Projevily se u něj následky zkombinování několika léků najednou a musel být hospitalizován v nemocnici. Měl po několikanásobné léčbě nachlazení dlouhodobé problémy s ledvinami. I skrz celý systém živočišných druhů se mužské pohlaví jeví jako slabší v souvislosti s imunitním systémem. Samice se rychleji z nemoci vyléčí nehledě na to, že jim může hrozit i další infekce. Samci sníží svoji obranyschopnost, ale zůstávají sexuálně aktivní a žijí více adrenalinovým životem, i když se mohou vystavovat dalšímu zvýšení rizika infekce.

Muži sami o sobě považují onemocnění rýmou za těžkou nemoc a léčí se s ní dlouhé dny. Paradoxně naopak zanedbávají prevenci nebezpečnějších nemocí jako třeba rakoviny. Ignorují příznaky závažných onemocnění a k lékaři přicházejí, až je často pozdě. 

Autor:
Publikováno: 4. 10. 2012 22:05 Nahlásit obsah