Proč se znásilněné ženy útočníkovi nebrání? Vědci přišli se zcela novou teorií!

Proč se znásilněné ženy útočníkovi nebrání? Vědci přišli se zcela novou teorií! Zdroj: Shutterstock.com

Když se veřejnost dozví o nějakém znásilnění, většinou se diskutuje o tom, proč se dána žena nebránila či nějak útočníkovi neublížila. Většina žen udává, že kdyby mělo k něčemu takovému dojít, útočníkovi by se bránila ze všech sil, proč tomu tak ale ve skutečnosti není? Vědci v tom mají nyní jasno!

Dlouhou dobu si vědci i lékaři mysleli, že znásilněná žena se nedokázala bránit kvůli tomu, že byla útočníkem natolik překvapená a šokovaná, že její tělo nedokázalo zareagovat včas. Tímto problémem se však vědci zabývat nepřestali a nyní přišli k mnohem zajímavějšímu závěru.

Podle této nové studie oběti sexuálních napadení jsou dočasně paralyzované, dojde u nich k tzv. svalové imobilitě. A co to přesněji znamená? Žena ve chvíli, kdy ji útočník napadne, ztratí jakoukoliv svalovou sílu, a tím pádem se nedokáže znásilnění ubránit a dokonce není schopná ani volat o pomoc.

Zdroj: Shutterstock.com Vědci, kteří s novou studií přišli, dotázali téměř 300 žen, které znásilnění prožily. Podle těchto vědců však tato dočasná paralýza může způsobit i posttraumatickou stresovou poruchu či těžké deprese.

Tyto nové poznatky však mohou přivést i obrat, co se týče soudnictví. Dříve se obhájci útočníků odvolávali na to, že kdyby žena se stykem nesouhlasila, bránila by se tomu. Nyní však mají právníci v rukou vědecky podložený dokument, který celou situaci vysvětluje.

Autor:
Publikováno: 4. 10. 2017 10:46 Nahlásit obsah