Proč spát nahá? Tady je 6 důvodů!

Proč spát nahá? Tady je 6 důvodů!

Nedávná studie ukázala, že v rouše Evině či Adamovu spí méně než 10 % Američanů. Překvapilo vás to? Nejen, že je to sexy, ale spát nahá je také velmi zdravé a prospěšné. Nevěříte?

 1. Provětráte tu svoji

Že prostředí našich intimních orgánů škodí zapaření, už pravděpodobně víte. Teplo a vlhkost totiž může způsobit přemnožení některých bakterií a kvasinek a jedním ze způsobů prevence je pořádné provětrání. Spát nahá je tedy zdraví prospěšné.

 

2. Lepší spánek

Přestože se možná v noci rádi zachumláte do teplé peřiny, pro zdravý spánek je vhodnější chladné prostředí. Naše tělesná teplota během spánku přirozeně pomalu klesá a teplé pyžamo a peřina tento proces narušuje. Spát nahá pomůže vašemu tělu bez problémů udržovat tento proces.

3. Hormony a stárnutí

Podle vyznavačů přírodní medicíny se během spánku uvolňuje melatonin a růstový hormon, což jsou hlavní hormony zabraňující stárnutí. Přílišné teplo v noci uvolňování hormonů však zabraňuje. Růstový hormon má hlavní slovo v regeneraci a pomáhá k lepšímu vzhledu vaší pokožky a vlasů.

4. Proti břišnímu tuku

Spát nahá vám zaručí také klidnější spánek, díky čemuž se vyplavuje méně kortizolu, stresového hormonu. Pokud je váš spánek něčím rušen, hladina kortizolu bude vyšší, vy se budete cítit unavenější a s větším hladem a chutí na jídlo.

5. Větší sebejistota

Není pochyb o tom, že spát nahá je prostě sexy. Vaše pokožka si může užívat chladu a peřin větší plochou, což může být velmi vzrušující pocit. A cítit se sexy je spojováno s větší sebejistotou.

6. Lepší sex

Ležet tělo na tělo s vaším partnerem uvolňuje oxytocin, hormon lásky, který stojí za šťastným vztahem. Budete se cítit více odpočatí a s větší chutí na sex.

Autor:
Publikováno: 26. 2. 2016 10:36 Nahlásit obsah