Proč staří lidé nosí po kapsách kaštany? Má to jednu obrovskou výhodu

Proč staří lidé nosí po kapsách kaštany? Má to jednu obrovskou výhodu Zdroj: Shutterstock.com

Patřila nebo patří také vaše babička k těm starším lidem, kteří po kapsách nosí kaštany? A zeptali jste se jí někdy, k čemu je vlastně má? Pokud ne, tak to je velká chyba!

Starší lidé velmi často trpí na problémy s hybností, slábne jim motorika, objevují se záněty a bolesti kloubů. A věřte nebo ne, v tomto případě kaštany dokážou sehrát hlavní roli jakožto pomůcka k procvičování kloubů na rukou. Jejich mačkáním tak předchází například syndromu karpálního tunelu. Pomocí tohoto každodenního procvičování si tak udržují své ruce v neustálé kondici a navíc povrch kaštanů a jejich mačkání slouží i jako terapie.

Když kaštany mačkáte a odíráte je o sebe, dokážete mnohem efektivnější uklidnit svou mysl i tělo a zbavit se nahromaděného stresu. Tím však jejich zdravotní výhody zdaleka nekončí, dokonce mají totiž kaštany i blahodárný vliv na bolavé nohy. Jak na to?

Zdroj: Shutterstock.com Pokud vás často trápí bolesti nohou, vezměte povlečení polštáře velké přibližně 40x40cm a do poloviny jej naplňte usušenými kaštany. Poté povlečení zašijte (pokud není na zip) a nechte jej odložené na suchém místě. Když se u vás bolesti dostaví, pytlík nebo klidně i více pytlíků s kaštany položte na zem a pomalu se na ně postavte. Tímto úkonem nohy správně prokrvíte a především promasírujete reflexní zóny.

Na bolavá záda je dobré pytlík zahřát v mikrovlnné troubě a na postižené místo jej položit. Jestliže dokážete vyrobit prášek z kaštanů, můžete jej využít jako přírodní zubní prášek, který zuby vybělí a zároveň posílí dásně. Kromě toho si z tohoto prášku můžete udělat příjemnou koupel, přidat jej do pračky místo pracího prášku anebo jej využít jako šampón na vlasy. Vše je čistě přírodní a bez přidání chemických látek.

Autor:
Publikováno: 6. 10. 2018 16:48 Nahlásit obsah