Sedm chyb, které děláte při holení. Pozor na ně!

Sedm chyb, které děláte při holení. Pozor na ně! Zdroj: Shutterstock.com

Ačkoliv léto pomalu ale jistě končí, ještě pořád na nás čekají slunečné dny, kdy je zapotřebí, aby naše nožky byly krásně hebké a bez chloupků. I přesto, že se holení může zdát jako naprosto triviální věc, většina z nás se dopouští několika chyb, které je zapotřebí okamžitě napravit!

Chyba 1: Pokožku si před holením neumyjete

Před každým holením byste svou pokožku měly namočit a mýdlem či sprchovým šampónem zlehka umýt a tím pádem ji dokonale připravit na holicí strojek. Umytím pokožky změkčíte chloupky i kůži. Samozřejmě nezapomeňte po namočení nanést holicí pěnu nebo gel.

Chyba 2: Používáte pánský holicí strojek

Používání cizího holicího strojku je něco podobného, jako použití cizího zubního kartáčku, takže především žádné půjčování. Pánský holicí strojek se možná otupí později než ten dámský, ale je to tím, že je uzpůsoben mužským silnějším vousům.  Navíc je přizpůsobený na holení obličeje, nikoliv na holení nohou a nejrůznějších záhybů, jako jsou kolena či kotníky. Proto příště nechte přítelův strojek na pokoji a opravdu si pořiďte svůj vlastní.

Chyba 3: Nepoužíváte holicí pěnu či gel

Když vynecháte holicí pěnu nebo holicí gel, vystavujete svou pokožku nepříjemnému podráždění. Tyto produkty obsahují vitamíny, oleje či másla, které naši pokožku dostatečně hydratují a navíc umožňují, aby strojek po ní hladce klouzal. 

Chyba 4: Příliš na holicí strojek tlačíte

Některé z nás mají pocit, že čím více budou na strojek tlačit, tím hladší jejich nohy budou. Omyl! Lehké přejíždění strojkem po kůži je pro pokožku mnohem lepší a přirozenější a navíc se vyhnete bolestivému pořezání či podráždění.

Chyba 5: Místo holicí pěny používáte mýdlo či sprchový šampón

Může se zdát, že je přeci jedno, co na své nohy nanesete, důležité je, aby poté bylo holení snadné. Jenže mýdlo nebo sprchový šampón obsahuje složky, které z naší pokožky odstraňují nečistoty a mastnotu, zatímco holicí pěna má hydratační složky, které pomáhají holicímu strojku v jeho práci.

Zdroj: Shutterstock.com

Chyba 6: Necháváte svůj holicí strojek na vaně

Spousta z nás má na okraji své vany položený holicí strojek, který je tam vždy, když jej potřebují použít. Holicí strojek by měl být však umístěn někde, kde je co nejméně vystaven vodě. Tím zabráníte v tom, aby se ve strojku usazovaly bakterie, které pak můžete lehce zanést i do ranky na své kůži.

Chyba 7: Neměníte žiletky

Tupá žiletka na vašem holicím strojku dokáže nadělat pěknou neplechu! Vaši pokožku podráždí, protože aby vaše nohy byly krásně hebké, musíte jedno místo přejíždět několikrát. Je důležité, abyste vždy po ruce měly náhradní hlavice a vyměnily je vždy, když cítíte, že vás váš strojek za chloupky tahá a už není to, co býval.

Autor:
Publikováno: 22. 8. 2017 09:15 Nahlásit obsah