Seriál o těhotenství – II. díl: Jak poznat pohlaví nenarozeného dítěte? Jde to i bez ultrazvuku!

Seriál o těhotenství – II. díl: Jak poznat pohlaví nenarozeného dítěte? Jde to i bez ultrazvuku!

Zjistila jste, že čekáte miminko, a chcete jeho pohlaví odhalit dřív, než půjdete kolem dvacátého týdne těhotenství na velký ultrazvuk? Nebojte se vyzkoušet generacemi ověřené babské rady. Jejich výsledek samozřejmě berte s rezervou, pohlaví děťátka vám zaručeně potvrdí až váš ošetřující gynekolog.

Chlapeček, nebo holčička?

Přiznejte se, jakmile se vám na těhotenském testu objevily dvě čárky, začalo vám vrtat hlavou, zda čekáte chlapečka, nebo holčičku. Pokud nemůžete vydržet do velkého ultrazvuku, který vám to na devadesát procent objasní, zkuste následující babské rady. Mějte přitom na paměti, že pohlaví děťátka budete znát až v okamžiku porodu.                   

Tvar břicha

Jestliže má žena v očekávání bříško pokleslé dolů a má špičatý tvar, bude to kluk. Bříško vysoko posazené, které má kulatý tvar a rostě takzvaně doširoka, a také větší váhový přírůstek v oblasti boků a na hýždích zase ukazuje na holčičku.

Těhotenská čára na břiše

Pokud je těhotenská čára krátká, půjde o chlapce. V případě, že je dlouhá, může se žena těšit na holčičku.

Nevolnosti a zvracení

Podle babských rad čekají holčičku hlavně ty ženy, které častěji v prvním trimestru těhotenství trápí nevolnosti a zvracení. Pokud však mají ženy v tomto směru těhotenství bez obtíží, budou mít prý spíš chlapečka.

Krása v těhotenství

Říká se, že holčičky kradou svým matkám během těhotenství krásu, což se vyznačuje například špatným stavem pleti a mastnějšími či lámavějšími vlasy. Naopak, když to ženě v těhotenství sluší, traduje se, že bude mít chlapečka.

Těhotenské chutě

Když má těhotná ženě stále chuť jenom na kyselá, pikantní a ostrá jídla, na aspiky, uzené či salámy, může se těšit na chlapce. Naopak, honí-li ji stále chuť na sladké, bude to prý holčička.                  

Chloupky na nohou

Říká se, že když ženě v těhotenství rostou rychleji chloupky na nohou, čeká chlapce. V opačném případě to má být holčička.

Tvar obličeje

Pokud zůstal obličej těhotné ženy beze změn, čeká prý chlapečka. Jestliže se jí tvář zakulatila a zčervenala, může se těšit na holčičku.

Prsa a jejich velikost

Babské rady si všímají také velikosti prsou těhotných žen. Je-li pravé prso větší než levé, půjde prý o kluka. V opačném případě čeká těhotná žena holčičku.

Barva moči

Pohlaví miminka lze prý zjistit i podle barvy moči. Pokud má moč těhotné ženy jasně žlutou barvu, půjde o kluka. Naopak, pokud je moč nevýrazně žlutá nebo kalná, půjde o holčičku.

Autor:
Publikováno: 16. 4. 2013 23:33 Nahlásit obsah