Shodit na váze 3,5 kg za pouhé 4 dny? Ano, je to možné!

Shodit na váze 3,5 kg za pouhé 4 dny? Ano, je to možné!

Hroznové víno je ideální ovoce, které vám pomůže rychle shodit pár přebytečných kilogramů. Spolehlivě zažene chuť na sladké, navíc z něj snadno připravíte lehká nízkoenergetická jídla. Je jedno, jestli máte ráda bílé nebo modré hrozny, toto chutné ovoce dodá tělu množství antioxidantů, jako jsou betakaroten, vitamin C, B6 a zinek. Hroznová dieta je zkrátka dokonalá!

Hroznový turbo den

Pokud chcete zhubnout ještě jeden kg navíc, můžete začít hroznovou dietu jedním výlučně hroznovým dnem. Během něj byste měla sníst 1,5 kg hrozna, a to nejlépe v šesti porcích. Přitom nezapomínejte pít dostatečné množství neslazených tekutin, pijte je však jen mezi jídly, nikoli při konzumaci hroznů.

Hroznová dieta na každý den

Snídaně

0,1 l grapefruitové nebo pomerančové šťávy

50 g celozrnného chleba

1 lžička nízkotučného rostlinného tuku

30 g vařené šunky

Přesnídávka

100 g hroznového vína

Svačina

1 nízkotučný jogurt

100 g hroznů

1. DEN

Oběd: Telecí plněný řízek

1 390 kJ

Obložte 100 g libového telecího řízku 1 plátkem šunky a lístkem šalvěje. Z každé strany osmažte na teflonové pánvi se 2 lžičkami oleje asi po dobu 2 minut. Hotové řízky pokapejte citronovou šťávou a podávejte se salátem z řeřichy a 100 g hrozů.

Večeře: Mozzarellový salát

1 340 kJ

Smíchejte 50 g hlávkového salátu s 60 g nakrájené mozarelly a 1 rajčetem nakrájeným na plátky, přidejte 2 okapané sardinky nakrájené na malé kousky. Ochuťte 2 lžičkami oleje a 1 lžičkou citronové šťávy nebo octa. Nakonec do salátu přimíchejte 100 g hroznů a posypejte pepřem.

2. DEN

Oběd: Ovocná kuřecí prsíčka

1 340 kJ

Osmažte na pánvi 250 g kuřecích prsíček na 1 lžičce oleje, asi po dobu 5 minut. Maso vyndejte a 100 g si odložte k večeři. Zbytek masa udržujte v teple. Šťávu z masa, která zůstala na pánvi, dolijte 2 lžícemi vody, přidejte 2 lžičky želé z červeného rybízu a nechte rozpustit, potom přidejte 100 g hroznů. Osmažená kuřecí prsíčka nakrájejte na plátky, polijte ovocnou omáčkou a podávejte s hlávkovým salátem smíchaným s 1 lžičkou oleje, citronovou šťávou a s bylinkami.

Večeře: Drůbeží hroznový salát

1 260 kJ

Smíchejte 100 g kadeřavého salátu s 1 červenou paprikou nakrájenou na kolečka, 100 g kuřecích prsíček nakrájených na plátky a osmažených (odložila jste si je od oběda) a 100 g hroznů. Smíchejte s 1 lžící nízkotučné majonézy (může být i sójová) a s 1 lžící nízkotučného jogurtu, dochuťte solí a pepřem. Připraveným dresinkem přelijte salát a posypejte čerstvými bylinkami. I tak lahodná může hroznová dieta být.

strana 1 / 2
Publikováno: 19. 10. 2013 00:00 Nahlásit obsah