Skákací hrady jako skladiště bakterií. Tomuto 10letému chlapci způsobily nebezpečnou infekci

Skákací hrady jako skladiště bakterií. Tomuto 10letému chlapci způsobily nebezpečnou infekci Zdroj: kidspot.com.au

Skákací hrady patří mezi jednu z nejvyhledávanějších atrakcí a děti si na nich užijí spoustu legrace a skotačení. Jenže kromě zábavy s sebou nesou i určité zdravotní riziko, o kterém by měl vědět jistě každý rodič.

Maminka Brenda Sandersonová by o své nepříliš dobré zkušenosti se skákacími hrady mohla vyprávět. U jejího 10letého syna se objevily velmi zajímavé rány, které připomínaly popáleniny. Brenda je tedy nějakou chvíli mazala hojivým krémem, jenže stav malého chlapce se nelepšil.

Zdroj: kidspot.com.au Rozhodla se jej vzít do nemocnice, kde odhalili, že ačkoliv to tak vypadat mohlo, nejednalo se o popáleniny ale o stafylokokovou infekci, která je pro tak malé dítě velmi nebezpečná.

Matka velmi dlouho dumala nad tím, kde se mohl její syn nakazit a když lékařům řekla, že s ním navštívila skákací hrad, příčina byla okamžitě jasná. Na skákacích hradech se vystřídají desítky, někdy i stovky dětí a jen málokdy bývá dezinfekčně vyčištěn. Jak je to možné?

Zdroj: kidspot.com.au Tento způsob čištění není nikde oficiálně vyžadován, a tak to jejich provozovatelé nedělají. Stafylokokové infekce se objevují tam, kde jsou přemnožené bakterie. Můžete se tedy nakazit i v posilovně nebo při cvičení jógy na špatně vyčištěné podložce. Možností, kde se dá nakazit, je opravdu spousta, proto je dobré o této infekci vědět a chránit před ní naše nejmenší i sebe.

Autor:
Publikováno: 2. 11. 2018 10:48 Nahlásit obsah