Správné mytí vlasů. Jak na to?

Správné mytí vlasů. Jak na to?

„Správné mytí vlasů? Na tom přece nic není?“ Ano, to si myslí mnoho žen, ale přitom je málokterá se svými vlasy spokojená. Lámou se, jsou příliš suché, nebo naopak mastné. Bohužel si za to většinou můžeme samy tím, že je špatně myjeme. A jaké jsou nejčastější chyby, které děláme?

Příliš horká voda

Horká voda vysušuje citlivou pokožku hlavy a stahuje ji. Tím zabraňuje přípravkům, aby účinkovaly správně do hloubky. Používejte vlažnou vodu.

Šetření vodou

Ano, je fajn neplýtvat vodou, ale vlasy se musí dobře promáčet, aby na nich šampón a balzám dobře účinkovaly. Poté je také musíte dostatečně opláchnout, aby špatně omyté vlasové přípravky nevyvolaly podráždění pokožky.

 

Příliš mnoho šampónu

Na každé umytí vlasů stačí množství o velikosti lískového oříšku. Že vám na hlavě nic nepění? To je dobře. Kvalitní mycí přípravky nevytváří příliš mnoho pěny. Pro dokonalé odstranění nečistot, je nutné umýt hlavu šampónem dvakrát.

Tření vlasů mezi dlaněmi

Vlasy myjeme jemným masírováním a krouživými pohyby bříšky prstů. Nikdy netřete vlasy mezi dlaněmi. To platí i u ručníku. Vlasy do něj zabalte a nechte chvíli, aby se vysušily. Jinak je polámete a zničíte si konečky.

Neměňte často značku šampónu

Vaše vlasy nejsou testovací laboratoř. Není pravda, že by se značky přípravků měly měnit, protože si na ně zvyknete a časem přestanou působit. Jejich účinek se mění pouze vlivem ročních období, na které reaguje vaše pokožka hlavy. Proto neexperimentujte a zůstaňte u značek, které vám vyhovují.

 

Každodenní mytí vlasů

Vlasy by se neměly mýt častěji než jednou za 3 dny. Každý kontakt s chemickými přípravky vlasy zatěžuje a stresuje. Častým mytím způsobíte, že se vaše vlasy budou více mastit. Vyzkoušejte suchý šampón nebo přírodní přípravky.

Produkty 2 v 1

Možná se zdají být praktické, ale jak šampón tak kondicionér mají odlišnou funkci. Šampón se nanáší především ke kořínkům, protože jeho účelem je umýt mastnotu. Kondicionér by se měl nanášet pouze ke konečkům, protože kořínky u hlavy zatěžuje a zbytečně je mastí.

Autor:
Publikováno: 25. 4. 2015 00:00 Nahlásit obsah