Strie, oteklé nohy a kila na víc: Fitness blogerka ukázala, jak vypadá skutečné těhotenství

Strie, oteklé nohy a kila na víc: Fitness blogerka ukázala, jak vypadá skutečné těhotenství Zdroj: Independent.co.uk

Říká se, že těhotenství je jedno z nejkrásnějšího období v životě ženy. Ostatně dokazují to i upravené fotky těhotných celebrit na sociálních sítích či na obálkách časopisů. Že jde o uměle vytvořenou iluzi tvrdí i fitness blogerka Fenella Scarlet McCallová, která na svém Instagramu ukázala pravou realitu a vystavila své těhotné tělo bez příkras.

Ukázat těhotenství takové, jaké ve skutečnosti je. Bez příkras. I se striemi, oteklými kotníky nebo kilogramy navíc. To si řekla úspěšná australská fitness blogerka a modelka Fenella Scarlett McCallová, když loni v červenci zjistila, že je těhotná. Po celých devět měsíců jste na jejím instagramovém profilu mohli krůček po krůčku sledovat, co s ženským tělem těhotenství skutečně udělá.

Zdroj: Independent.co.uk Proč se Fenella do tohoto projektu vůbec pustila? Jelikož ji zvlášť na Instagramu otravovaly "dokonalé" příspěvky těhotných žen o tom, jak je těhotenství skvělé, krásné a bez jediné chybičky, chtěla tomuto požehnanému stavu nastavit skutečné zrcadlo. Zvlášť mladým lidem, kteří ji sledují a mají leckdy o těhotenství velmi zidealizované představy, chtěla představit jasný pohled na to, jak ženu dokáže jiný stav změnit fyzicky i duševně.

Není to jenom postupně se měnící tělo. Jsou to změny nálad, strach, únava a také pochybnosti, zda žena dokáže přijmout své nové tělo. To byl pro Fenellu ze začátku - vzhledem k její profesi modelky - pořádný oříšek, se kterým se ale postupně vyrovnala. Její pocity totiž vyvážilo štěstí a radost z rostoucího bříška a těšení se na příchod miminka.

Zdroj: Instagram.com "Poslední trimestr těhotenství jsem došla k závěru, že jsem přibrala dvakrát víc, než jsem měla. Ale jsem s tím absolutně vyrovnaná. Nosila jsem přece pod srdcem své dítě, které je mnohem víc, než kilogramy navíc. Nový přírůstek do rodiny za to rozhodně stojí. A proto vím, že se během těhotenství nemá smysl trápit kvůli takovým maličkostem, jako je nárůst váhy, celulitida nebo strie," uzavírá Fenella, která je v současnosti maminkou tříměsíčního synka Mickeyho.

Autor:
Publikováno: 26. 6. 2018 08:00 Nahlásit obsah