Tato dívka vážila 300 kilo a zabíjela se jídlem: Pomoc přišla až díky hubnoucí televizní show

Tato dívka vážila 300 kilo a zabíjela se jídlem: Pomoc přišla až díky hubnoucí televizní show Zdroj: Instagram.cz @amberrachdi

Skoro celý život mladé Američanky Amber Rachdi se točil kolem jídla. Po svých oblíbených pochoutkách sahala hlavně tehdy, když se snažila zahnat své úzkostné stavy. Její závislost nabrala takových rozměrů, že ve svých 24 letech vážila téměř 300 kilogramů. V tomto věku, kdy si její vrstevníci užívali života, už nedokázala ani bez cizí pomoci chodit.

Uvězněná ve vlastním těle

Mladá studentka z amerického Oregonu Amber Rachdi zůstala v důsledku svého extrémně nezdravého životního stylu uvězněná ve svém domě, ale i ve svém vlastním těle. Tato dívka se ve svých 24 letech, kdy vážila neuvěřitelných 300 kilogramů, pohybovala pouze na elektrickém vozíčku. A to jenom proto, aby se dostala do obchodu, kde si mohla nakoupit další jídlo.

Zdroj: Christianpost.com Amber vzhledem ke své těžké obezitě potřebovala permanentní pomoc. Nedokázala se totiž sama obstarat ani v těch nejzákladnějších věcech týkajících se osobní hygieny. Měla problém se sama vysprchovat, natož vykonat potřebu.

Obézní dívku táhnul ke dnu přítel i úzkostné stavy

Této dívce, které přibývaly kilogramy raketovým tempem, bylo jasné, že tímto stylem rozhodně nemůže žít dlouho. Byla smutná z toho, jak vypadá. Měla pocit, že se dostala do beznadějné situace, ze které už není úniku. Vzhledem ke svým úzkostným stavům vycházela ven pouze tehdy, když něco nutně potřebovala. Uzavírala se raději ve svém domě a svůj smutek zajídala obrovským množstvím pokrmů.

Zdroj: Christianpost.com V jejím nezdravém přejídání ji podporoval také její tehdejší přítel, který se o ni 24 hodin denně staral. Tento muž, který Amber táhnul ke dnu, tvrdil, že se mu líbí jako „plná žena“. Skoro za pět minut dvanáct však zasáhli Ambeřiny přátelé a rodina, kteří tuto dívku přesvědčili, aby se přihlásila do hubnoucí televizní show s názvem My 600lb Life.

Hubnoucí pořad My 600lb Life: Spása na poslední chvíli

Během tohoto hubnoucího pořadu, který pravidelně běží na jedné americké televizní stanici, lékaři Amber řekli, že když bude žít současným stylem, nedožije se ani třiceti let. Právě tehdy v dívčině mysli nastal zásadní obrat, který ji nasměroval do akce. Svěřila se pod křídla specialisty na bariatrickou chirurgii Dr. Youanovi Nowzaradanovi, který ji provedl bandáž žaludku.

Také po bandáži byla Amber pod jeho neustálým dohledem. Tento lékař jí navrhl speciální dietu, kterou musela bezpodmínečně dodržovat. Amber navíc pravidelně cvičila a také chodila na speciální terapie, které ji pomohly vypořádat se s úzkostmi jiným stylem než přejídáním.

Už během prvního roku se Amber podařilo zhubnout 65 kilogramů. Jenže bylo to něco za něco. Na celém těle se jí totiž objevily kusy nevzhledné povislé kůže. Jelikož se Amber opravdu snažila a úspěchy na ní byly víc než vidět, doktor Nowzaradan jí navrhl, že jí kůži odstraní bezplatně.

Amber se ve svém úsilí nevzdává a hubne dál. My uznáváme, že je den ode dne krásnější!

Autor:
Publikováno: 10. 6. 2019 12:31 Nahlásit obsah
Loading...