Tequila jako lék? Stačí jen jeden panák denně!

Tequila jako lék? Stačí jen jeden panák denně! Zdroj: Shutterstock.com

Napadlo by vás, že pití některého z tvrdších alkoholů může být pro naše tělo prospěšné? Právě tequila by měla být tímto zázrakem.

Určitě si pod tím ale nepředstavujte pití s kamarády, kdy si k tomu ještě připravíte skořici s pomerančem. Proto, aby tequila byla pro vás přínosem, musíte ji vypít pomalu a buď to před obědem, což zrychlí váš metabolismus, anebo po večeři, což vám pomůže jídlo lépe strávit a ihned ji zapijte sklenicí vody.

FOTO: Shutterstock.com

A jak to, že je tequila tak zdravá? Málokdo ví, že tento alkohol pochází ze stejné rostlinné skupiny jako agáve a proto obsahuje všechny její nutriční výhody.

Tequila je probiotická

Mnoho lidí raději v tomto případě konzumuje jogurty, ale ani v případě tequily neuděláte chybu. V tequile, tak stejně i v již zmíněné agáve, jsou obsaženy fruktany, které jsou velkým zdrojem probiotik. Účinky tequily dokáží také udržet zdravé bakterie ve střevech a ty podporují trávení.

Tequila stimuluje produkci inzulínu

I přesto, že tequila obsahuje již zmíněné fruktany, má schopnost stimulovat produkci inzulínu a může být podávána i diabetikům.

Tequila může pomoci při nespavosti

Pokud si dáte trochu tequily před spaním, pomůže vám to lépe usnout. V tomto případě ale musíte vypít 100% čistou agáve tequilu, žádná jiná by vám nepomohla.

Tequila jako pomocník při léčbě tlustého střeva

Pokud trpíte Crohnovou chorobou, IBS nebo ulcerózní kolitidou, i tady vám tequila může být nápomocná. Zabraňuje tomu, aby vaše žaludeční štávy rozpustily léky dříve, než by došly do tlustého střeva, kde jsou nejvíce potřebné.

FOTO: Shutterstock.com

Příležitostná sklenička tequily může být pro vás tedy jistým přínosem, nicméně důležité je, abyste ji nepili příliš, protože v tom případě by se její blahodárné účinky minuly. Tak si sedněte, odpočívejte a hlavně pijte zodpovědně! 

Autor:
Publikováno: 4. 10. 2016 13:12 Nahlásit obsah