Účinná ochrana před akné - domácí kvasnicová maska

Účinná ochrana před akné - domácí kvasnicová maska Zdroj: Shutterstock.com

Účinná domácí maska, která zatočí s akné? Takových návodů už tu přeci bylo...Ale zkoušeli jste někdy pivovarské kvasnice? Stojí pár korun a přitom poslouží dokonale.

Základem zmírnění akné a poté i dokonalé pleti je zásada čistit, čistit, čistit! Ráno i večer. Večer je důležitější, ale nesmíme zapomínat věnovat své pleti dostatek času ani ráno. Pokud se ráno neumyjete pořádně a naplácáte na sebe krém a make up, je to jakoby jste si dali palačinku na talíř po guláši. Nic se nestane, ale je to prostě fuj :))

Pomocníkem v boji s akné jsou od pradávna pivovarské kvasnice, které jsou k dostání online nebo ve všech lékárnách. Pleťové buňky přirozeně odumírají a nahrazují je nové. Aby byla tato obměna efektivní, základem je odstranění odumřelých buděk právě čištěním a peelingem.

Pivovarské kvasnice vás neuhranou příjemnou vůní, takže k vytvoření masky používejte další pleti užitečné domácí produkty - třeba mléko a med. Med je znám jako přírodní antibiotikum a velmi dobře nám tedy poslouží i v boji s akné.

Zdroj: Shutterstock.com

Co budeme potřebovat?

  • pivovarské kvasnice
  • lžičku medu
  • pár lžic mléka

Postup

Přiměřené množství kvasnic smícháme nejprve se lžičkou medu a pomalu přiléváme mléko dle potřeby. Přiléváme hlavně POMALU, protože přidat můžeme vždy, ale ubrat už těžko. Účelem je vytvořit tuhou hmotu, která se 15min udrží na obličeji. Po zaschnutí umyjeme vlažnou vodou a pleť necháme odpočinout. Nejlepší je masku aplikovat po koupeli a před spaním. Při lehké formě akné používáme 1x týdně a při obtížích 2-3x týdně.

Publikováno: 6. 3. 2018 12:30 Nahlásit obsah