Udělala se jí bolestivá vyrážka, se kterou si lékaři nevěděli rady. Po 7 letech se však našla pomoc

Udělala se jí bolestivá vyrážka, se kterou si lékaři nevěděli rady. Po 7 letech se však našla pomoc Zdroj: auntyacid.com

Ačkoliv je dnešní moderní medicína natolik vyspělá, že lékaři dokážou vyléčit onemocnění, se kterým si dříve nevěděli rady, pořád se najdou lidé, kteří je svými problémy překvapí na tolik, že jsou zcela bezradní.

Když Calvina z Oklahomy, sekala trávu na své zahradě, najednou ji štíplo něco do nohy. Nejdříve to nebrala nijak vážně, ovšem po nějaké době se jí na těle vytvořila velká a navíc i bolestivá vyrážka. Žena okamžitě se svým problémem navštívila lékaře, který ji poslal na spoustu nejrůznějších vyšetření, jenže variant, co by to mohlo být, bylo několik a lékaři se nedokázali shodnout. Podle nich by mohlo jít o alergickou reakci, kožní onemocnění nebo dokonce i o onemocnění nervové soustavy.

Zdroj: auntyacid.com Calvinu dlouhých sedm let tato vyrážka trápila a nikdo jí nedokázal pomoci. Vyrážka se jí objevovala po celém těle, kromě hlavy a krku, avšak i tak byla dost viditelná. Calvina byla mladá dívka a moc dobře si uvědomovala, že se jí lidé, kteří ji neznají, štítí. Bylo to pro ni velmi těžké období.

Rozhodla se vyzkoušet svou poslední možnost – sdílet svůj příběh a zkusit najít někoho, kdo bude schopen jí pomoci a po dlouhých letech ji konečně vyrážky zbavit. Jejího příběhu si všimla mladá doktorka Barta, která znovu udělala Calvině řadu vyšetření. I když se žena cítila lehce skepticky, pořád doufala. Jenže přístup mladé doktorky byl jiný, než na jaký byla Calvina doposud zvyklá, ale vyplatilo se. Barta skutečně přišla na to, co za její vyrážku může – urtikariální vaskulitida, což je autoimunitní onemocnění, které postihuje nejmenší kožní cévy. Žádného z lékařů, tedy až doposud, nenapadlo, že by se mohlo jednat o problém s imunitou.

Zdroj: auntyacid.com Po sedmi letech se se svou nemocí mohla Calvina úspěšně léčit a dnes konečně žije naprosto plnohodnotný život, ve kterém je šťastná.

Autor:
Publikováno: 15. 8. 2018 11:03 Nahlásit obsah