Ve 101 letech porodila naprosto zdravého chlapečka. Jak je tohle vůbec možné?

Ve 101 letech porodila naprosto zdravého chlapečka. Jak je tohle vůbec možné? Zdroj: apost.com

Těhotenství a mateřství je pro mnoho žen požehnáním. Bohužel pro nás ženy je však limitováno časem a máme, na rozdíl od mužů, jen určitou dobu na to svého potomka počít. Jsou však i výjimky, u kterých zákony přírody neplatí.

Anatolii Vartadella, která pochází z Itálie, se podařilo ve svých 101 letech porodit zdravé miminko, chlapce jménem Francesco. Jistě se ptáte, jak je to možné? Anatolia podstoupila transplantaci vaječníků a jen díky této operaci se mohla stát nejstarší matkou na světě. Pochopitelně tento její čin sklidil kritiku a upřímně, nejspíš se není čemu divit. Tato žena podstoupila transplantaci na soukromé klinice v Turecku, protože v Evropě by jí nikdy tato operace nebyla povolena.

Zdroj: apost.com Kromě tohoto drobečka má Anatolia dalších 16 dětí, o které se řádně stará. Mít velkou rodinu byl vždy její sen, bohužel v 48 letech jí byla diagnostikována rakovina vaječníků, proto musela tuto transplantaci podstoupit. Tím, že je tato žena velmi silně věřící, vysvětlovala si své onemocnění tak, že ji Bůh trestá za to, že má 16 dětí. Navíc jí v roce 1998 zemřel milovaný manžel, a ačkoliv jej podle svých slov stále nesmírně miluje, nedokázala se touhy po dalším dítěti vzdát, a tak se rozhodla pro to udělat i nemožné.

Zdroj: apost.com Dárcem spermatu má být údajně 26letý muž, který je rovněž katolíkem, mimo jiné to bylo jediným kritériem této novopečené maminky. Otěhotnět se Anatolii podařilo okamžitě a je vskutku neuvěřitelné, že její 101leté tělo dokázalo těhotenství a porod vůbec zvládnout. Kupodivu vše probíhalo v naprostém pořádku a i miminko se narodilo zcela zdravé. Ten, kdo Anatolii zná, může potvrdit, že ačkoliv je to dáma v pokročilejším věku, je stále plná elánu a schopná se o všechny své děti postarat.

Jaký názor na tento typ mateřství máte vy? Podělte se s námi o něj v komentářích níže!

Autor:
Publikováno: 5. 9. 2018 10:42 Nahlásit obsah