Vraťte své vlasy opět do formy

Vraťte své vlasy opět do formy

V létě většinou všechny odpočíváme a je jedno, jestli jsme doma u bazénu nebo v zahraničí u moře. Užíváme si pocit, kdy si s našimi vlasy pohrává lehký letní větřík a slunce vytváří na pramenech vlasů přirozený melír. Ovšem i tato idylická představa má své zápory. Pro naše vlasy se letní období mění v noční můru.

Z dovolených se většinou vracíme s vlasy, které jsou na první pohled suché, bez lesku, nepříjemné na dotek a lámavé. Vlasy v létě čelí mnoha nástrahám, jako jsou ostré slunce, slaná mořská voda nebo chlorovaná voda, pot a dokonce jim škodí i pobyt v klimatizovaných místnostech. To vše dokáže z vaší krásné hřívy udělat krepatý chumáč s vysušenými konečky.  A navíc se připravte, že kvůli dlouhému slunění se od moře vrátíte s o několik odstínů světlejšími vlasy.

Obnovit krásu suchých a poškozených vlasů je dlouhodobější záležitost a je potřeba je připravit na dlouhé období podzimních výkyvů počasí a zimy. Proto teď máte jedinečnou příležitost své kadeře zregenerovat a dodat jim trochu vláhy a výživy navíc. 

Víte jak o vlasy správně pečovat?          

Sluneční záření, slaná a chlorovaná voda ničí vlasy všech typů i stavů a nezáleží, zda si je chemicky upravujete nebo se pyšníte přírodními kadeřemi.

  • Doplňte keratin

Vlivem UV záření dochází k blednutí barvy, ztrátě hydratace a poškození kutikuly. Vlasy jsou matné a mají tendenci se krepatět. Prameny se snadno vysušují, lámou, konečky se třepí a vytrácí se lesk. Výsledem jsou vlasy vypadající jako sláma. Pokud chcete zabránit, aby vaše vlasy vypadaly jako kupa slámy, musíte vhodným přípravkem posílit jejich keratinovou strukturu.

  • Změňte šampon a vsaďte i na další doplňující přípravky

Vyměňte svůj oblíbený šampon za jemnější variantu a používejte jej méně často. Ideální je volit přípravky z řad moisture (vyživující) a repair (regenerační). Zaměřte se také na jejich složení. Neměly by obsahovat alkohol, protože ten vysušuje, ale naopak více přírodních složek. Na vysušené vlasy používejte kvalitní kondicionér, který dodá vlasům živiny a zároveň usnadní jejich rozčesávání. Jednou týdně pak aplikujte masku s vyživujícími oleji nebo hydratační masku.

  • Sušte vlasy správně

Hrubé sušení vlasy ještě víc poškozuje, proto raději zvolte variantu, kdy po umytí v předklonu z vlasů jemně vodu vymačkáte ručníkem. Neusínejte s mokrou hlavou, protože vlasy se tak mastí u kořínků a konečky se naopak vysušují. Pokud nemáte čas nechat vlasy oschnout přirozeně, fénujte je, ale kvalitním přístrojem s iontovou technologií a možností volby studeného vzduchu.

  • Vraťte svým vlasům barvu

Sluneční paprsky oslabují přírodní i umělé pigmenty, proto máte v létě vlasy vybledlé. Někdo takové zesvětlení vítá. Pokud ovšem vaše prameny vybledly až příliš, nebarvěte si hlavu hned příliš intenzivními barvami. Poraďte se raději se svým kadeřníkem, jaký přeliv zvolit.

  • Zamezte vypadávání vlasů

Ke konci léta si mnoho žen stěžuje na nadměrné vypadávání vlasů. Přirozené je, když nám denně vypadne kolem stovky vlasů. Zvýši-li se počet vypadaných vlasů, je to známkou nemoci, hormonální nerovnováhy, ale může to být i důsledek nevyvážené stravy.

 Podpořte přirozenost svých vlasů

O své vlasy pečujte s respektem a dopřejte jim péči bez agresivní chemie. Vlasoví odborníci se shodují, že v letních měsících je dobré o poškozené vlasy pečovat produkty s obsahem proteinů, keratinu, aminokyselin, které pomáhají vystavit ochrannou vrstvu a podpořit zdraví a lesk vlasu, a zinku, jenž pomáhá proti padání vlasů.

Ovšem ne všechny potřebné vitamíny pro krásu, zdraví a růst vlasů lze doplnit vhodným stravováním. Sázkou na jistotu je proto doplněk stravy s přírodním složením Reneval Neo. Obsahuje vyvážené množství aminokyselin, minerálů, vitamínů a nenasycených kyselin. V přípravku se dále nachází extrakty z pivovarských kvasnic, zlatého prosa a obilných klíčků. Reneval Neo využívá unikátní STOP-LOSS-HAIR complex™, což je speciálně technologicky vyvinutá směs: esenciální aminokyseliny, biotinu, L-tyrosinu, kyseliny panthotenové, kyseliny listové a zinku. Díky biotinu a zinku omezuje vypadávání vlasů a podporuje normální růst vlasů.

Mimořádná nabídka

Při nákupu na www.renevalneo.cz zadejte kód FE77 a získejte 30% slevu na nákup přípravku Reneval Neo. Nabídka platí do 12. 9. 2016. Více informací o Reneval Neo na bezplatné telefonní lince 800 555 431.

Autor:
Publikováno: 9. 8. 2016 12:12 Nahlásit obsah