Zatočte s šedinami! Vlasová kúra ze dvou ingrediencí vrátí vlasům přirozenou barvu i lesk

Zatočte s šedinami! Vlasová kúra ze dvou ingrediencí vrátí vlasům přirozenou barvu i lesk Zdroj: www.shutterstock.com

Šedivé vlasy už dnes bohužel nejsou jen doménou starších lidí. Stále častěji se objevují u mladých lidí, u kterých bychom to v tak nízkém věku nepředpokládali. My však pro vás máme jednoduchou léčbu, která vrátí vlasům jejich původní barvu i lesk.

Ve vlasové kůře najdeme pigment melanin, který zodpovídá za barvu našich vlasů. Čím více tohoto pigmentu je, tím tmavší vlasy máme. S postupujícím věkem se však produkce melaninu snižuje a objevují se první šediny.

S šedinami mají problém i mladí lidé Zdroj: www.shutterstock.com Vliv na množství produkce pigmentu má tak nejen dědičnost, ale i životní styl a zdravotní stav. Šedivějící vlasy může nepříznivě ovlivňovat nevyvážená strava, zdravotní problémy a v neposlední řadě také stres.

Jednou z možností je využít některý z přípravků z drogérie či lékárny. My však pro vás máme recept na přírodní vlasovou kúru z pouhých dvou ingrediencí, kterou si bez sebemenších potíží „uklohníte“ v pohodlí domova.

Připravte si:

  • 3 polévkové lžíce čerstvě vymačkané šťávy z citronů
  • 50 ml organického kokosového oleje
Na přípravu vám bude stačit citronová šťáva a kokosový olej Zdroj: www.shutterstock.com

Postup:

Ingredience důkladně smíchejte a poté kúru aplikujte na vlasy. Zde ji nechte alespoň hodinu působit, poté vlasy opláchněte a znovu umyjte šamponem.

Autor:
Publikováno: 9. 11. 2016 09:14 Nahlásit obsah