Zbavte se plísně na nehtech díky radám našich babiček. Vyzkoušejte česnek, křen a rozmarýn

Zbavte se plísně na nehtech díky radám našich babiček. Vyzkoušejte česnek, křen a rozmarýn Zdroj: Shutterstock.com

Plíseň na nehtech u nohou nás trápí zejména v zimních měsících, kdy musíme nosit uzavřenou obuv. Na žluté nehty není rozhodně pěkný pohled. Pokud se je snažíte zakrývat barevným lakem, problému se nezbavíte, ale ještě ho prohloubíte. Vyzkoušejte raději osvědčené rady našich babiček, které vás nevzhledné nehtové mykózy zaručeně zbaví.

Jablečný ocet: Nejúčinnější přírodní antimykotikum

Nejúčinnějším přírodním antimykotikem, které zatočí s nevzhlednou plísní na nehtech, je zaručeně jablečný ocet. Postižené nehty si touto tekutinou potírejte za použití odličovacího bavlněného tamponu několikrát za den. Pomůže vám i octová lázeň, v rámci níž smícháte vlažnou vodu a jablečný ocet v poměru 1:1 a do níž si ponoříte svá chodidla ideálně na 20 minut. Aby jablečný ocet na vaše nehty postižené plísní skutečně zapůsobil, aplikujte jej každý den po dobu alespoň jednoho týdne.

Tip: Nemáte-li zrovna po ruce jablečný ocet, zkuste v boji proti nehtové mykóze použít také klasický lihový ocet.

Zdroj: Shutterstock.com Kašička z jedlé sody: Další způsob, jak léčit plíseň na nehtech

Naše babičky při boji proti plísni na nehtech u nohou nedaly dopustit také na jedlou sodu. Pokud se chcete inspirovat jejich zkušenostmi, vytvořte si z jedlé sody a několika kapek vody hustou bílou kašičku, kterou posléze naneste na všechny postižené nehty. Jedlou sodu nechte působit 15 minut, poté nehty opláchněte čistou vodou.

Vyzkoušejte sílu rozmarýnu

Vašim nohám pomůže rovněž každodenní lázeň v rozmarýnovém odvaru. Do vandlíku s 1 litrem vařící vody vsypte tři špetky sušeného rozmarýnu. Poté, co voda mírně ochladne, do ní nakapejte také 10 kapek levandulového esenciálního oleje a 10 kapek esenciálního tee tree oleje. V této lázni mějte svá chodidla ponořená ideálně 20 minut, poté je osušte.

Zdroj: Shutterstock.com S nehtovou mykózou si poradí i česnek

Česnek je všestranným pomocníkem, který vám pomůže při řadě zdravotních obtíží. A to nehtovou mykózu nevyjímaje. Nehty postižené plísní jednoduše každý večer před spaním potřete šťávou z rozříznutého stroužku česneku. Na nehty můžete rovněž položit slabší plátek česneku, který k prstu přilepíte náplastí a necháte jej účinkovat přes noc.

Pomůže také čerstvý strouhaný křen

Naše babičky používaly na nehtovou mykózu také čerstvý strouhaný křen. V prvé řadě dopřejte svým nohám lázeň ve vlažné vodě, do které přidáte lžičku jedlé sody. Poté svá chodidla pečlivě osušte. Na každý nehet na noze postižený plísní následně naneste čerstvý křen, který jste si nastrouhali na jemném struhadle. Každý nehet pečlivě ovažte obinadlem. Strouhaný křen nechte působit přes noc. Tento postup opakujte každý večer, dokud se plísně na nehtech zcela nezbavíte.

Tip: Obvaz nikdy nepoužívejte dva dny po sobě. Po použití jej ihned vyperte.

Autor:
Publikováno: 25. 2. 2020 11:33 Nahlásit obsah