Zbavte se zubního plaku během 5 minut

Zbavte se zubního plaku během 5 minut Zdroj: http://www.shutterstock.com

Zubnímu plaku se nevyhne nikdo z nás. Jedná se o bezbarvý nános tvořený bakteriemi, který se usazuje na zubech, v mezizubních prostorech i na jazyku. Bojovat s ním můžete pravidelnou dentální hygienou. My však pro vás máme vychytávku, díky které se zbavíte plaku během 5 minut.

Důležité je však říci, proč se zubním plakem bojovat. Pokud ho nebudeme odstraňovat, zaděláváme si nejen na pěkný zánět, ale i na situaci, že kvůli zápachu z úst s námi nikdo nebude chtít mluvit z menší vzdálenosti než pět metrů.

Pokud si tedy zuby pravidelně čistíte, ale chcete se i tak preventivně proti zubnímu plaku bránit, můžete využít tuto jednoduchou léčebnou metodu:

Připravte si:

  • ½ l vody
  • 60 g najemno namletých skořápek z vlašských ořechů

FOTO: http://www.shutterstock.com

Jak na to:

Ingredience dejte do hrnce a dobře zamíchejte. Přiveďte k varu a duste zhruba 10 minut na mírném ohni. Poté sundejte z ohně a nechte vychladnout – měla by vám vzniknout kašovitá hmota, podobná zubní pastě. Touto pastou si čistěte zuby zhruba dvakrát do měsíce po dobu pěti minut.

Ořechové skořápky mají silný antibakteriální účinek, čímž vám pomůžou snížit množství bakterií v ústech. Současně v nich najdeme látky, které jsou schopny již vytvořený plak ze zubů odstranit. Mimo jiné je možné je využívat při nejrůznějších zubních zánětech – skořápky mají i protizánětlivé účinky.

FOTO: http://www.shutterstock.com

Autor:
Publikováno: 27. 8. 2016 20:13 Nahlásit obsah