Zdraví a krásní pomocí domácí lékárny.

Cholesterol a krevní cukr

  • Snížit cholesterol si můžeme pouhou konzumací jablek. Ty obsahují pektin, který umožňuje žlučovým kyselinám, aby se více vylučovaly. Takže stačí alespoň čtyři dny sníst denně 0,5 kg jablek se slupkou a hladina cholesterolu se sníží.
  • Konzumací česneku se chráníte proti infarktu a též snižujete hladinu krevního cukru.

Ekzémy a vyrážky

  • Na tyto neduhy velmi dobře pomáhá odvar z ořechového listí. Do litru vody dejte na 15 minut vařit 50g suchého nebo čerstvého listí. Odvar používejte jako obklad na postižené místa.

Heřmánek

  • Obsahuje antioxidanty, které zpomalují stárnutí buněk. Pitím heřmánkového čaje, se vám uvolní křeče při menstruaci, zklidní trávení a budete chráněni proti chřipce i dehydrataci.

Hnisání ran

  • Všechny druhy zelí mají dezinfekční účinky a normalizují tělesnou teplotu. Listy musí být svěží a omýváme je jen, když je klademe na otevřenou ránu. Tvrdou část z listů odstraníme a přiložíme je studené nebo nahřáté na nemocné místo. Lehce převážeme obinadlem. Zelný list neuzavře ránu, dokud z ní nevytáhne všechny škodliviny. Obklad měníme ráno i večer a místo po sejmutí listů pokaždé omyjeme vlažnou vodou.
strana 2 / 2
Publikováno: 2. 2. 2017 10:29 Nahlásit obsah