Žena, která měla zemřít, porazila rakovinu prsu jednoduchou dietou. Začala se stravovat jako Číňané

Žena, která měla zemřít, porazila rakovinu prsu jednoduchou dietou. Začala se stravovat jako Číňané Zdroj: shendeti.com

Následující článek vypráví příběh britské geoložky jménem Jane Plant. Jane je matka a žena, které byla poprvé v roce 1987 diagnostikována rakovina prsu. Bylo to v době, kdy Janě bylo teprve 42 let a jakmile tuto diagnózu uslyšela, byla rozhodnuta s touto nemocí bojovat všemi možnými způsoby.

Avšak nebylo to naposledy, kdy tuto diagnózu uslyšela. Jane se s touto zákeřnou nemocí musela potýkat několikrát po sobě, avšak nakonec se jí ji podařilo porazit ne za pomoci chemoterapie, ale inspiraci našla v jídelníčku Číňanů.

Jane rakovinu prsu prodělala během pěti let čtyřikrát a při posledním léčení ji bohužel nezabírala ani velmi agresivní chemoterapie. Ovšem nehodlala se jen tak vzdát a jako vědkyně začala svou nemoc více dopodrobna zkoumat a všimla si velmi zajímavého faktu. V Číně na rakovinu prsu zemře pouze jedna žena z 10 000, což je 1000x méně, než jak je tomu v západním světě. A najednou před ní stála otázka „proč“?

Zdroj: news.com.au Od své známé, která pracovala v Číně jako vědkyně, se Jane dověděla, že Číňané nejedí mléčné výrobky. Jane se proto rozhodla tuto netradiční dietu vyzkoušet, navíc ze svého jídelníčku vyřadila také potraviny s vysokým obsahem chemikálii a hormonů. Do svého jídelníčku naopak zařadila téměř jen potraviny, u kterých bylo prokázáno, že působí proti rakovině.

I přesto, že agresivní chemoterapie nepomáhala, pouze po týdnu této diety se jí začala bulka v prsu zmenšovat. „Po šesti týdnech této diety jsem jedno sobotní odpoledne zkoušela bulku nahmatat. Nemohla jsem ji však najít,“ řekla sama Jane. Když poté přišla na vyšetření do nemocnice, ani tam se lékařům nepodařilo nádor naleznout. Lékaři dávali na začátku této léčby Jane jen šest měsíců životu a téměř nulovou šanci na vyléčení, proto byli snad překvapeni ještě více, než ona sama.

Zdroj: dailymail.co.uk Janě je přesvědčena, že mezi mléčnými výrobky a rakovinou prsu je stejné propojení jako například mezi rakovinou plic a kouřením. Celý svůj příběh následně popsala v knize „Your Life in Your Hands“ a snaží se o tomto způsobu léčby informovat co nejvíce žen.  

Autor:
Publikováno: 2. 9. 2018 12:05 Nahlásit obsah