Žena zhubla za dva roky přes 200 kg. Její proměna je neuvěřitelná

Žena zhubla za dva roky přes 200 kg. Její proměna je neuvěřitelná Zdroj: smartlystuff.com

Je snadné přibrat pár kilogramů, ale zhubnout dá už celkem práci. Teď si představte, že máte přes 200 kg nadváhu a nemůžete chodit, koupat se nebo dokonce ani stát na nohách. Tak tohle byla pro Nikki Webster nestoudná a zchátralá realita.

Ve 34 letech vážila přes 270 kg a bez pomoci druhých nebyla schopna sama vykonávat ani hygienické potřeby. Navíc už hrozily zdravotní komplikace. To se rozhodla změnit, protože si uvědomovala vážnost situace. Doktoři a její blízké okolí jí hnali k tomu, co měla udělat už dávno - zhubnout a to co nejrychleji.

"Moje váha je vysilující. Mé tělo je tak bolestivé. Nesnáším to, vím, že jídlo je moje závislost, která mě zabíjí," říká Nikki. Po uvědomění souhlasí s přesunem z Arizony do Texasu, aby byla blíž ke svému doktorovi, jenž má zkušenosti s operacemi morbidně obézních lidí.

Zdroj: smartlystuff.com Doufala, že řešením bude okamžitá chirurgická operace, ale mýlila se. Musela nejprve sama zhubnout něco přes 20 kilogramů, aby doktoři takovou možnost vůbec brali v potaz. Po třech měsících shodila potřebnou hmotnost a lékaři schválili tubulizaci žaludku (odstranění asi 75% tohoto orgánu).

Stále se nicméně obávala, že by se její závislost mohla vrátit. Také měla obavy ze samotné operace, jak vypověděla: "Začátkem tohoto roku zemřel můj nejlepší přítel Michael, když podstoupil žaludeční bypass. To mě hodně sužuje."

Zdroj: smartlystuff.com Nikki následně operaci úspěšně zvládla a dokázala shodit za jeden rok přes 90 kg. Také začala navštěvovat terapeuta, aby jí pomohl definitivně skoncovat se závislostí. Dále jí byla odoperována přebytečná kůže. Krátce na to, ale utrpěla vnitřní krvácení a musela jít už v pořadí na třetí operaci. I z toho se však dostala a po dalších měsících dřiny a zdravého stravování nyní váží krásných 87 kg, zdravá a šťastná.

Zaujal vás tento příběh? Napište nám do komentářů.

Autor:
Publikováno: 5. 7. 2018 19:25 Nahlásit obsah