Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Změna je život: jak vysazení hormonální antikoncepce ovlivňuje ženu

Změna je život: jak vysazení hormonální antikoncepce ovlivňuje ženu

Brát či nebrat? Toť otázka, která se v poslední době stále častěji točí kolem hormonální antikoncepce. Spousta lékařů píše recepty na pilulky jak na běžícím pásu, ale mnoho dívek časem stejně zjistí, že pro tělo je to bez nich lepší. Jenže po tom, co se pilulky vysadí, probíhá v ženském těle nemálo změn, které mohou pěkně zamíchat jejich dosavadním životem. Ale jak se říká, změna je život a co se má stát, to se stane. A jaké jsou ty největší změny?

1) Po vysazení hormonální antikoncepce se ženě začnou bouřit hormony, které mohou způsobovat výkyvy nálad, zhoršení pleti a kvality vlasů a ručička na váze bude nejspíš také pěkně kolísat.

2) Je známá věc, že pilulky snižují sexuální libido. Po vysazení HA se tedy stává, že je žena doslova nenasytná, což vůbec není na škodu. A sex bez antikoncepce dostává úplně nový rozměr...třeba více orgasmů.

3) Jelikož ale žena není chráněná, musí opět obnovit zásoby kondomů a těhotenských testů.


4) Bez hormonální antikoncepce by žena měla být na pozoru a uvědomit si, že každá známost na jednu noc by mohla být otcem jejího dítěte. A to nechcete! Chcete zodpovědnost a řádnou ochranu!

5) Měsíční harmonogram se najednou začíná řídit nejen diářem, ale také ženskými vaječníky. Pokud žena brala HA dlouhou dobu, může se stát, že menstruace bude velmi nepravidelná a bolestivá. 

6) V období ovulace je žena nevědomky velmi přitažlivá pro druhé pohlaví a muži to dávají jasně najevo. Pokud je dáma single, tak toho může řádně využívat, ale pokud je ve vztahu, mohl by to být docela problém. Pro partnera samozřejmě. 

7) Premenstruační syndrom je zpět v celé své kráse. Nebo už to jsou jen výmluvy? 

8) O své slovo se mohou začít hlásit biologické hodiny, které jen tak tikat nepřestanou. Protože co je roztomilejšího než pohled na pořádného chlapa s malým miminkem v náručí, že? S potřebou rozmnožování ale také roste chuť na sex, jenže komu by to vadilo?

9) Po vysazení pilulek se díky vlivu hormonů může změnit vkus na muže. Najednou se ženám mohou líbit úplně jiné typy mužů než předtím. Na to by si měly dát pozor manželské páry, které se rozhodnou založit rodinu. Aby náhodou nepřibývalo rozvodů. 

10) Bez antikoncepce žena začne více cítit feromony. Pak může nakonec zjistit, že někteří muži jí zkrátka nevoní a vonět nebudou, i když třeba používají její oblíbený parfém.

 


 

 

 

 

Autor:
Publikováno: 15. 7. 2014 00:00 Nahlásit obsah